Sivilceleri yok etme konusunda yaygın olarak kullanılan doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilgi vermek istiyoruz bu yazımızda. Bakalım sivilceye ne iyi geliyor ve sivilceler nasıl geçiyor beraber öğrenelim.

Sivilcelere Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu sivilceler için lavanta kürünü öneriyor.

Sivilceleri gidermek için karaciğer sağlıklı çalışmasını sağlamak gerekir.Bunun için maydanoz limon kürünü uygulayabilirsiniz. Sivilcelerden kurtulmak için domates, portakal, greyfurt, turşu, salça, sarımsak, acılı baharatlı şeyler tüketilmemeli.

Malzemeler: 1.5 yemek kaşığı aslanpençesi, 1.5 yemek kaşığı lavanta.

Hazırlanışı: Bir tencerede kaynattığınız yarım litre kaynar suyun içine aslanpençesi ve lavantayı koyarak kısık ateşte 5 dakika demleyin. Başınıza bir havlu koyarak yüzünüze tenceredeki suyun buharı ile buhar banyosu yapın.

Sivilcelere Ne iyi Gelir? Şimdi de sivilcelere iyi gelen diğer şeyleri ve yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Yüzünüzü Çok Sık Yıkamayın: Kirli olan cilt sivilceye neden olmaz. Ancak cildinizi yıkarken dikkatsiz davranmanız sert ve tahriş edici yıkamanız sivilce oluşumunu arttırır. Doğru yüz yıkama yöntemi hafif bir sabunla ve ılık su ile cildi temizlemektir.

Sevdiğiniz Yiyecekleri Tüketin: Bazı yiyeceklerin özellikle çikolatanın sivilceye neden olduğu bir şehir efsanesidir. Çikolataların ve yağlı yiyeceklerin olması gerektiği oranda tüketilmesi sivilcelere asla neden olmaz.

Bol Su Tüketin: Bol bol su tüketmek cildinizdeki günlük nemin kaybolmasını önler. Nemli bir ciltte ise kolay kolay sivilce oluşmaz.

Kozmetik Malzemeleriniz Hafif Olsun: Yağ oranı yüksek kimyasal ürünlerden mümkün olduğunca uzak durun. Krem bazlı fondöten, pudra ve allıklar gözeneklerinizi kapatmaya meyillidir. Pudra özellikli olanlar ise bunun tam tersi etki eder ve bu nedenle tavsiye edilir.

Yüzünüze Dokunmayın: Akne ve sivilce oluşumu olan cilt yüzeyine el veya başka bir eşya ile temas etmeyin. Çünkü bakterileri cilt üzerinden ne kadar uzak tutarsak, o kadar güvendeyiz demektir

SİVİLCELER KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı sivilcelere iyi gelen maske sabun krem yiyecekler yağlar tonik bitki haplar kozmetikler maskeler kesin bitkisel çözüm maske limon çare son için evde sabun sirke ne geçirir ne yapılır ne yarar ahmet maranki kadınlar kulübü nasıl geçer çıkar azalır iyileşir gizlenir çıkmaz sivilceleri ne kurutur yok etme silen uygulama geçiren maske tetikleyen ibrahim saraçoğlu sivilce maskesi lekeleri tedavisi elme sirkesi sabunu çukuru kürü kullananlar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

sivilce için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, sivilcelere bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, sivilceler için bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, sivilcelere bitkisel çözüm ahmet maranki, sivilcelerim geçti, ibrahim saraçoğlu sivilce kürü tarifi, lavanta kürü nasıl yapılır sivilce, sivilceler için bitkisel kürler, ibrahim saraçoğlu kür tarifleri, sivilce için bitkisel kürler