Her yetişkin insanda erkek veya kadın fark etmeden belirli nedenlerle idrar tutamama sorunu görülebilir.

Kadınlarda genelde menopoz döneminde ve gebelik dönemlerinde idrar tutamama ve idrar kaçırma problemi görülebilirken, erkeklerde ise genelde boşaltım sistemi ile ilgili sorunlardan dolayı idrar tutamama olayı yaşanır.

Sebepleri ve nedenleri ne olursa olsun hem ilaç tedavisi ile hem de bitkisel çözüm yolları ile idrar tutamama rahatsızlığı tedavi edilebilir.

İdrar Tutamamaya Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere idrar tutamamaya ne iyi gelir bu hastalık bitkilerle nasıl tedavi edilebilir bunlardan bahsedelim.

– 1 su bardağı (200 gram) kaynar suda 1 tutam melisa otu hafif ateşte 3 dakika boyunca demlenir. Arkasından içine karabaş otu eklenir ve 3 dakika daha demlenir. Hazırladığınız karışım akşam yatmadan önce içilir. Bu uygulamaya 21 gün boyunca devam edilir.

– Civanperçemi, ısırgan otu, mayıs papatyası ve kuşburnu eşit şekilde karıştırılır. Bu karışımdan 1 tatlı kaşığı kadar alınarak 1 su bardağı kaynar suya atılır. Ağzı kapatıldıktan sonra 10 dakika süreyle demlenir. Demlenen karışım süzülür ve her 2 saatte 1 bardak olacak şekilde sıcak olarak içilir.

– 1 çay bardağı suya 1 kahve kaşığı kişniş katılır ve 10 dakika bekletilerek süzüldükten sonra içilir. Bu uygulamaya 3 gün boyunca devam edilmelidir.

– 10 gram kızılağaç kabuğu 4 bardak suya (su bardağı) katıldıktan sonra 10 dakika süreyle kaynatılır. Süzülen karışım günde 3 kere ikişer çorba kaşığı şeklinde tüketilir.

Sizde uygulayacağınız bu basit karışımlarla idrar tutamamaya doğal yollarla kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

İDRAR TUTAMAMA KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

idrar-tutamamaya-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı idrar tutamamaya iyi gelen bitkiler yiyecekler ilaç ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için ne yapılır hangi bölüme doktora gidilir vajinal bant nasıl geçer önlenir giderilir idrar kaçırmaya kesin çözüm en faydalı bitki çayı okunacak dua kullanılan ilaçlar  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

idrar kaçırmaya ne iyi gelir, idrar kaçırmasına ne iyi gelir, idrar kaçırmaya hangi bitki iyi gelir, idrar kaçırmaya iyi gelen bitkiler, ıdrar kaçırma ya hangı bıtkı ıyı gelır, erkeklerde idrar kaçırma bitkisel tedavi, idrar kaçırma bitkisel tedavi, altına kaçırmada hangi ot yarar, boşaltım sistemine iyi gelen yiyecekler, bitkisel idrar kaçırmasına hangisi iyi