İdrar Yolları Enfeksiyonu için Bitkisel Kür

Özellikle soğuk kış aylarında hem bayanların hem de erkeklerin en sık yakalandığı hastalıklardan birisi idrar yolları enfeksiyonudur. Korkmanıza gerek yok, bitkisel çözümler ile idrar yolları enfeksiyonuna kesin çözüm sağlamak çok kolay artık.

İlk önce sizler için güzel bir tedavi kürü seçtik. Daha sonra ise idrar yolları enfeksiyonuna ne iyi gelir bunları toparladık. İyi okumalar. Yazı hoşunuza giderse beğenmeyi unutmayın lütfen.

İdrar Yolları Enfeksiyonuna Bitkisel Çözüm: Bitkilerle sağlık uzmanı İbrahim Saraçoğlu idrar yolları enfeksiyonu sorunu çekenler için lahana kürünü tavsiye etti.

Tarifi: 250 – 300 gram karnabaharı yaklaşık 750 gram kaynayan suya ilave edin. Ağzı kapalı olarak 5-6 dakika hafif ateşte haşlayın. Haşlanmış karnabaharın suyunun yarısını sabah, diğer yarısını da akşam (aç ya da tok fark etmez) için. Her gün taze olarak hazırlamanız gerekir.

7 gün müddetle devam ettikten sonra 3 gün ara verin. 3 gün aranın ardından tekrar 7 gün uygulayın ve tekrar 3 gün ara verin. Son olarak tekrar 7 gün uygulayın. Bu şekilde kürü tamamlamış olacaksınız.

Karnabahar kürü toplam 21 gün süren bir kür olarak uygulanır (üç günlük aralar hariç). Burada dikkat etmeniz gereken nokta karnabaharın taze olmasıdır. Pişmiş olan karnabaharı da öğle ya da akşam yemeklerinizde salata olarak tüketebilirsiniz.

İdrar Yolları Enfeksiyonuna Ne iyi Gelir? İdrar yolları enfeksiyonu için iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve diğer şeyler şu şekilde sıralanabilir.

Altınbaşak Otu: Mikrop öldürücü özelliği sayesinde, iltihaplanmaların önüne geçecek bir bitkidir. Krampları da biraz hafifletir. Bunun için kaynar suya koyduğunuz 2 çay kaşığı otu 10 dakika dinlendirerek, yemek aralarında içmelisiniz. Bu çayı her içtiğinizde taze olarak hazırlamalısınız. Tedaviye yardımcı olmak için bol su içmelisiniz.

Ardıç Meyvesi: Krampları giderecek ve idrar söktürecek olan ardıç meyvesi kürü 4-6 hafta süreyle kullanılabilir. Bunu da 1-2 çay kaşığı kıyılmış meyveyi sıcak suda 10 dakika demleyerek içmelisiniz. Günde -3 kez içilebilecek bir çaydır.

Limon: Limon suyu idrar yolu enfeksiyonlarında en faydalı bitkiler arasında yer alır. Mikroplar üzerinde oldukça etkilidir. Tekrarlayan, kronik hale gelen enfeksiyonları önlemekte oldukça etkilidir.

Maydanoz: İdrar arttırıcı özelliğiyle maydanozu her zaman enfeksiyonlar için kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığı maydanozu, kaynar suda demleyerek içebilirsiniz. Günde 3 kez içebileceğiniz bir çaydır.

Oğul Otu: Enfeksiyonlara karşı kullanacağınız oğul otunu, bir bardak suya atarak 5 dakika süreyle kaynatın. Bunu dinlendirerek sabah ve akşam içmelisiniz. Tedavide çayı 25 bardak içmeniz yeterli olacaktır.

İDRAR YOLLARI ENFEKSİYONU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı idrar yolları enfeksiyonuna iyi gelen şeyler meyveler antibiyotikler yiyecekler ilaçlar besinler bitkiler ibrahim saraçoğlu ne iyi gelir limon doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi sıcak iyi gelir mi maydanoz suyu hangi bölüm bakar doktora gidilir için şase toz ilaç ne yapılmalı fitil hap nasıl belli olur tedavi edilir bulaşır olur geçer temizlenir nedir neden olur ne geçirir nedeni ne zaman geçer ne yapılmalı neden tekrarlar ne kadar sürer nelere yol açar sebep olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

idrar yolu enfeksiyonuna ne iyi gelir, idrar yolu enfeksiyonu nasıl gecer, idrar yanmasına ne iyi gelir, idrar yolu iltihabı nasıl geçer, idrar yanması nasıl geçer, idrar yolu iltihabına ne iyi gelir, idrar yolları enfeksiyonu nasıl geçer, idrar yolu enfeksiyonu ne iyi gelir, Enfeksiyon nasıl geçer, idrar yolları enfeksiyonuna ne iyi gelir

6 Comments on İdrar Yolları Enfeksiyonu için Bitkisel Kür

  1. mrb benim sorunum idrar enfeksiyonum var idrarımı yaparken çok yanmam ve sızım oluyor sık sık enfeksiyonum oluyor bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

  2. merhaba, ben adet olduktan sonra idrar yollarımda ağrı ve yanma oluşuyor ve adetim bitene kadar devam ediyor.adetim bittiten sonrada bir hafta on gün bu ağrım devam ediyor ve geçiyor.şu an gece 03 teyim ve ağrıdan yatamıyorum.yani ağrım gece beni yatırmıyor.sadece idrarımı yaparken değil sürekli ağrım oluyor.hem kadın doğum hemde üroloji dotoruna gittim biraçdefa birşeyin yok idrar yolu enfesiyonudur su iç okadar dediler.lütfen yardımcı olun bitkisel ilaçlarda kullanıyorum ama işe yaramıyor.gerçi lahanayı denemedim henüz…

  3. idrar yolları enfeksiyonu konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. idrar yolları enfeksiyonu için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  4. idrar yollarımda enfeksiyon olduğunu söyledi doktor ama verdiği ilaçlardan bi verim alamadım tek umudum bitkisel yöntemler kaldı

  5. idrarını yaparken idrar yollarında yanma hissi varsa buna kesin olarak idrar yolları enfeksiyonu diyebılırmıyız. bende bu bitkisel kürü kullanmak istiyorum etkisi olurmu idrar yollarım için

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.