Ihlamur: Görkemli bir ağaç olan ıhlamur ağacının çiçeklerinden elde edilir.

Ihlamurun Faydaları: Sinirleri yatıştırır ve rahatlatır. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur. Uykusuzluğa
ve iç sıkıntısına iyi gelir. Aybaşı ağrılarını hafifleterek daha kolay geçmesini sağlar. Sindirime yardımcı olur. İdrar söktürücüdür.

Bağırsak ve böbrekleri temizler. Böbrek taşlarını ve kumlarını dökmeye yardımcı olur. Kansızlığı giderir. Saç dökülmesini azaltır. Vücudu terleterek vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir. Göğsü yumuşatır, bronşları açar ve balgamı söker. Romatizmaya ve gut hastalığına iyi gelir. Burkulma ağrılarını hafifletir.

Ihlamur Nasıl Kullanılır: Ihlamur çoğunlukla çay olarak tüketilir. Bunun dışında cilt bakımı için de kullanılır. Ihlamur çiçeğini kaynatıp suyu banyo suyuna eklenirse sinirleri yatıştırır ve cildi yumuşatır. Ihlamur, cilde parlaklık ve renk verir. Deriyi güçlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Bu yazı ıhlamurun faydaları zararları cilde faydaları faydası yan etkileri nasıl yapıılır içilir hazırlanır demlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

boyun ağrısı ve yorulduğunda sırtta yanmalar ve ağrıların sebebleri, sırt çilleri, ayak ağrısı sebepleri, rahimdeki iltihap için bitkisel çözüm, cin takvimi hangi tarihte degisiyor, aslan pençesi çayı\nın faydaları, arı sütü nasıl olur, ayak bileği arkası ağrı nedenleri, zature belirtileri, biberiye yagı