İshal hemen hemen herkesin senede bir kez başına mutlaka gelen bir rahatsızlık. Uzmanlar beslenme sorunları neticesinde oluşan ishal için en iyi yöntemin bitkisel çözümler olduğunu söylüyor.

İshal durumunda ayva, muşmula, muz, nar ve karadut ve elma daha sık tüketilirse faydalı olur. Ada çayı, nane, papatya, kekik, mersin yaprağı meyvesi, ve altınbaş otu çayları içilebilir.

Bir tatlı kaşığı Türk kahvesinin üzerine (kuru halde iken), 5-6 damla limon sıkılır ve yutulur, arkasından 1 bardak su içilir. Bu karışımı günde 3-4 defa yapabilirsiniz anında etkisini gösterir.

İshalli durumlarda bol bol su tüketiniz ki vücudunuz kaybettiği suyu geri kazanabilsin. İshal için şunları deneyebilirsiniz.

– Bir bardak suya 10-20 gr. parçalanmış taze veya kavrulmuş pelit konur 10 dk kaynatılıp içilir.
– 1 bardak kaynar suya 5-6 gram karanfil kökü konur 5-10 dk kaynatılır günde 3 bardak içilir.

– 1 bardak kaynar suya 10 gram kuşburnu konulur, 10 dk. bekletilir günde 3 kere 1 bardak içilir.
– 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı tarçın konur 10 dk. bekletilip günde 3 bardak içilir.

İSHAL KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı ishale iyi gelen meyveler şeyler bitki çayları çorba ilaçlar meyve suyu dua leblebi otlar şeftali için ne yapılmalı yemek kullanılan ilaçlar ne yemeli çorba yemek tarifleri nişasta tuzlu şekerli su ballı pirinç lapası tarifi nasıl geçer yetişkinlerde gider kadınlar ishali ne geçirir ne keser hemen muz ne önler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ishal nasıl geçer, gebelikte ishal nasıl geçer, tarçın ishale iyi gelirmi, ishale bitkisel çözüm, ihsal için ne içlir, sumak ishale iyi gelirmi, ishal vegebelik, gebelikte ishale ne iyi gelir, isale ne cözüm gelir, İshale ne iyi gelir