Isırgan otu çayı pek bilinmese de zayıflamak için kullanılabilecek olan bir şifalı bitkidir. Isırgan otu ile zayıflama kürü nasıl yapılır konusuna geçmeden evvel ısırgan otunun faydaları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var

Isırgan otu çayının faydaları şunlardır:
– Isırgan otu çayı, oldukça etkili bir ödem atıcı ve idrar söktürücü özelliği olan bir bitkidir. Bu yönüyle vücuttan fazla ödemlerin atılması için ısırgan otu çayı tüketilmelidir.

– Isırgan otu çayı,bağışıklık sistemini güçlendiren ve nezle, grip, romatizma, alerjiler, cilt hastalıkları gibi değişik sağlık sorunlarına çözüm sunan bir bitkidir. Isırgan otu çayı, hastalıklara karşı direnç katar.

– Isırgan otu çayı, kepek sorunu için de kepeklenmeye iyi gelen bir bitkidir.

– Isırgan otu çayının bir diğer önemli faydası ise romatizma hastalarının muzdarip olduğu romatizma ağrılarına bitkisel çözüm teşkil etmesidir.

Isırgan otu çayı nasıl yapılır?
Isırgan otu çayının hazırlanışı aslında basit bir işlemdir. Öncelikle kurutulmuş bir demet ısırgan otunu kaynamakta olan su döküp 8*12 dakika kadar demlemeye terk edeceksiniz. 10 dakika sonra ısırgan otu çayı demini verecek ve içilmeye hazır olacaktır.

İkinci bir ısırgan otu çayı tarifi ise şu şekildedir: Çaydanlıkta kısık ateşte kaynamakta olan suyun içerisine bir yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı koyacaksınız ve bu yaprakları koyar koymaz ateşten çekerek demlenir.

Ancak bundan önce ısırgan otu çayında kullanılacak ısırgan otu saplarının 10-15 cm uzunluğunda olması gerekiyor ve bu demetler kurumaya bırakılacak. Isırgan otunun yaprakları iyice kuruması ile birlikte büyüklüğünde ısırgan otu saplarını iple bağlayınız.Isırgan otu yaprakları cam kavanozda loş ve ışıksız bir ortamda muhafaza edilmelidir.

UYARI: Isırgan otu çayı kürü, kalp ve böbrek rahatsızlıklarından dolayı oluşan ödemler için kullanılması sağlık riskleri doğurabilir.

ISIRGAN OTU ÇAYI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı ısırgan otu çayının faydaları yapılışı zararları yan etkileri saça cilde anne sütüne etkisi neye yarar nerede satılır ne işe iyi gelir ne zaman içilir ne kadar tüketilmeli içilmeli nasıl yapılır tüketilmeli kullanılır demlenir uygulanır tarifi yapımı içenler satın al doğadan hazırlanır ısırgan çayı ekşi kürü sivilce konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ısırgan otu ne işe yarar, ısırgan yaprağı ne işe yarar, Isırgan cayı ne ıse yarar, ısırgan otu çayı süt yaparmı, isirgan otu çayi ne işe yarar, ısırgan çayının faydaları ve zararları, ısırgan otu suyu ne işe yarar, ısırgan çayı zayıflatırmı, isirgan otu süt yaparmi, ısırgan otu neye yarar