Isırgan Otu Çayının Faydaları

Isırgan otu çayı pek bilinmese de zayıflamak için kullanılabilecek olan bir şifalı bitkidir. Isırgan otu ile zayıflama kürü nasıl yapılır konusuna geçmeden evvel ısırgan otunun faydaları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmakta fayda var

Isırgan otu çayının faydaları şunlardır:
– Isırgan otu çayı, oldukça etkili bir ödem atıcı ve idrar söktürücü özelliği olan bir bitkidir. Bu yönüyle vücuttan fazla ödemlerin atılması için ısırgan otu çayı tüketilmelidir.
– Isırgan otu çayı,bağışıklık sistemini güçlendiren ve nezle, grip, romatizma, alerjiler, cilt hastalıkları gibi değişik sağlık sorunlarına çözüm sunan bir bitkidir. Isırgan otu çayı, hastalıklara karşı direnç katar.
– Isırgan otu çayı, kepek sorunu için de kepeklenmeye iyi gelen bir bitkidir.
– Isırgan otu çayının bir diğer önemli faydası ise romatizma hastalarının muzdarip olduğu romatizmal ağrılara bitkisel çözüm teşkil etmesidir.

Isırgan otu çayı nasıl yapılır?
Isırgan otu çayının hazırlanışı aslında basit bir işlemdir. Öncelikle kurutulmuş bir demet ısırgan otunu kaynamakta olan su döküp 8*12 dakika kadar demlemeye terk edeceksiniz. 10 dakika sonra ısırgan otuçayı demini verecek ve içilmeye hazır olacaktır.

İkinci bir ısırgan otu çayı tarifi ise şu şekildedir: Çaydanlıkta kısık ateşte kaynamakta olan suyun içerisine bir yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı koyacaksınız ve bu yaprakları koyar koymaz ateşten çekerek demleyeceğiz. Ancak bundan önce ısırgan otu çayında kullanılacak ısırgan otu saplarının 10-15 cm uzunluğunda olması gerekiyor ve bu demetler kurumaya bırakılacak. Isırgan otunun yaprakları iyice kuruması ile birlikte büyüklüğünde ısırgan otu saplarını iple bağlayınız.Isırgan otu yaprakları cam kavanozda loş ve ışıksız bir ortamda muhafaza edilmelidir.

UYARI: Isırgan otu çayı kürü, kalp ve böbrek rahatsızlıklarından dolayı oluşan ödemlerde kullanılması sağlık riskleri doğurabilir.

Bu yazı ısırgan otu çayı neye iyi gelir, ısırgan otu çayı süt yapar mı, ısırgan otu çayının faydaları, ısırgan otu çayının zararları yan etkileri nelerdir, ısırgan çayı zayıflatırmı, ısırgan çayı nasıl yapılır neye iyi gelir, ısırgan çayı ne işe yarar, ısırgan çayı nasıl yapılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ısırgan otu ne işe yarar, ısırgan yaprağı ne işe yarar, Isırgan cayı ne ıse yarar, ısırgan otu çayı süt yaparmı, isirgan otu çayi ne işe yarar, ısırgan çayının faydaları ve zararları, ısırgan otu suyu ne işe yarar, ısırgan çayı zayıflatırmı

3 Comments on Isırgan Otu Çayının Faydaları

  1. ben karaciğer hidadik kist hastasıyım ısırgan çayının iyi geldiğini duydum veuyguluyorum inş iyi gelir.bu konuda bilgisi olanlar lütfen yazsın…

  2. ısırgan otu çayı konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. ısırgan otu çayı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. ısırgan otu hangi mevsimde toplanırsa toplansın kurutulduktan sonra çay haline getiriliğ ısırgan otu çayı olarak tükettiğimizde insan sağlığı açısından çok faydalı oluyor. ısırgan otu çayını tüketen içen sağlık sorunlarını yenen arkadaşlarımız mevcut. ısırgan otu çayını günde ne kadar tüketmeliyim diyenlere benim önerim 2 fincan olmalı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.