İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

İstenmeyen tüyler özellikle bayanlar için gerçekten sıkıntı oluşturan bir cilt bakımı sorunudur. İstenmeyen tüyler özellikle yüzde bacaklarda ve kollarda dekoltede çıktığında yaz aylarında bilhassa kısa kollu tişörtler ve şortlar mini etekler giyildiğinde kendisini gösteriyor. Bitkisel çözümler ise bizlere istenmeyen tüylerden kurtulmak için olanaklar sağlıyor. Bakalım bu bitkisel çözümler ve doğal kür tarifleri nelermiş?

İstenmeyen tüyler çözümsüz değil
Tüylerden kurtulmanın pek çok yolu var. Peki en ideali hangisi? İşte önemli ipuçları…

Şüphesiz ki ideal yöntem, cilt tipinize, cildinizin hassasiyetine, sabrınıza ve bütçenize en uygun olanı. İşte, artıları ve eksileriyle en sık kullanılan yöntemler, seçim sizin!

Temizlenmesi gereken bölgeler
Kaşlar: Kaşlar yüzün genel görünümünde son derece etkilidir; bakışlara yumuşaklık veya sertlik kazandırır. İdeal kaş biçimi burun kanatlarına paralel olarak başlamalı, burun kanadı ile göz bebeği üzerindeyken kavis almalı ve burun kanadı ile göz ucunun yaptığı açıda bitmelidir. Bir kalemi şekildeki oklara uygun olarak yerleştirip ideal kaş biçiminizi belirleyebilirsiniz.

İnce tüyler: Genellikle dudak üstlerinde, çenede ve yüzün yan taraflarında bulunan ve fazla belirgin olmayan ince tüylerin fazlalığı bazı kadınları sıkıntıya sokar.

Eğer bu bölgelerdeki tüylenme az ise en uygun yol sarartmadır. Eğer tüyler fazla ise sarartma hoş görünmeyebilir. Ayrıca koyu tende sarartılmış dudak üstü tüyleri ak bıyık gibi görüneceği için hiç estetik durmaz. Bu durumda en uygun çözüm, düzenli aralıklarla cımbız, ip, ağda gibi yöntemlerle bu tüyleri temizlemektir. İz bırakabilecek metotlardan kaçının.

Koltuk altı: Vücudun hassas bir bölgesidir; acele kızarır. Bu nedenle seçeceğiniz metot önem taşır.

Bikini hattı: Özellikle deniz mevsiminde mutlaka temizlenmesi gereken bir bölgedir. Son derece hassas ve kızarmaya meyillidir. Küçük iltihaplara ve batık tüylere neden olacağı için tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bacaklar: Derisi çok hassas olmadığı için tüm metotları kullanabilirsiniz. Yine de çok açık veya çok koyu tenliyseniz lazerli epilasyondan kaçının veya bu konuda uzmanlara danışın.

Bu yazı istenmeyen tüylere kesin çözüm, istenmeyen tüylere son, istenmeyen tüylere kökten çözüm, istenmeyen tüylerden kurtulmak, tüyler nasıl azalır, tüyler nasıl yok edilir, tüy döken bitkiler, tüy dökmek için bitkisel çözümler  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

tüy döken bitkiler, istenmeyen tüylere evde çözüm, kıllara kökten çözüm, istenmeyen tüylere bitkisel çözüm, istenmeyen tüylere kalıcı bitkisel çözüm, kıllar nasıl azalır, tüy dökmek için bitkisel çözümler, tüylerden kalıcı kurtulmanın yolları

3 Comments on İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

  1. ne tür bitkisel yöntemler kimi nane çayı diyo kimi yogurt suyu lütfen gerçekten denenmiş sonuç vermiş yöntemleri söylerseniz sevinirim.

  2. istenmeyen tüyler konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. istenmeyen tüy problemi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. istenmeyen tüyler gerçekten her bayanın büyük sorunu nasıl yok edilir bu tüylerden nasıl kurtulurum derken bitkisel yöntemleri ve şifalı bitkileri denemeye karar verdim. istenmeyen tüylerde azalma oldu. kullanan birisi olarak yorumum sadece şudur istenmeyen tüylere kesin çözüm bitkisel denemelerden geçer

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.