Kabızlık için Şifalı Bitkiler

Sanırım ki insanın başına gelebilecek en iğrenç rahatsızlıklarda birisi de kabızlıktır. Dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz ama siz onu bir de yaşayana sorun neler çekiyor kim bilir?

Kabızlığın oluşmasının en büyük nedeni bizim beslenme alışkanlıklarımızdır. Yani öyle durduk yere gelip kapımızı çalan bir rahatsızlık değildir bu kabızlık. Peki kabızlık sorunu için hazır mısınız? Başınıza gelirse neler yapabilirsiniz bu konuda yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

İsterseniz konuyu işin uzmanından öğrenelim. Bakalım bitkisel yollarla kabızlığa nasıl çözüm bulabiliriz.

Kabızlık için Bitkisel Çözüm: Bitkisel sağlık uzmanı Ahmet Maranki bu yazısında bizler için kabızlık tedavisi ve kabızlık için bitkisel tedavi yöntemlerini anlattı. Verilen kürü şeker hastalarının uygulaması önerilmez. Aksi halde sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

5 tane kurutulmuş inciri yıkayarak, 1 bardak kaynar suya koyun ve 1-2 saat süreyle bekletin. Gece uyumadan önce incirleri yiyin ve arkasından suyu da için.

Bu kür 4 hafta boyunca her gün düzenli şekilde uygulandığı takdirde kabızlık üzerindeki etkisini kolayca görebilirsiniz. İncir mide ve bağırsakları kalıntılardan temizleyerek daha rahat çalışmasını sağlarken kabızlığa da iyi gelir.

Bu küre ek olarak kabızlığa iyi gelen yiyecekler, bitkiler ve içecekleri de verirsek sanırım baya bir bitkisel tavsiye önermiş olacağız.

Kabızlığa iyi Gelen Yiyecekler: Özellikle sebzeler ve tahıl grubu kabızlığı yok etmek için çok faydalıdır.

Fasulye ve Baklagiller: Lif bakımından zengin fasulye ve baklagiller kabızlığa kısa sürede çözüm bulmak bakımından iyi birer yardımcı olabilir.

Bu besinler bağırsakları yumuşatır ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırır. Fazla tüketiminin gaz ve şişkinlik yapabileceğini unutmadan günlük beslenmenize bir miktar nohut, barbunya veya fasulye ekleyebilirsiniz.

Lif İçeren Sebzeler: Koyu yeşil yapraklı sebzeler ile hazırlanan salataların düzenli olarak tüketilmesi sindirim sisteminin ihtiyaç duyduğu lifi fazlasıyla sağlayacaktır.

Havuç, patates, kuşkonmaz, lahana, enginar tüketilmesi halinde kabızlığa karşı oldukça faydalıdır.

Kabızlığa iyi Gelen Meyve ve Meyve Suları: Bazı kişilerde üzüm ve erik suyu bağırsakları yumuşatarak kabızlığa iyi gelebilir. Genel olarak kuru erik ve kuru üzüm başta olmak üzere kurutulmuş meyveler yüksek oranda besin lifi içerdiğinden kabızlığa karşı önerilmektedir.

kabizlik

Kabızlığa İyi Gelen Bitkisel Çaylar: Bazı bitki çayları müshil etkisi yaratarak kabızlık için geçici bir çözüm olarak kullanılabilir. Sinameki başta olmak üzere kekik, nane ve rezene çayları kabızlığa karşı önerilmektedir. Lakin bu bitkisel çayları uzun süreli ve aralıksız kullanmak bağırsaklarda tembelliğe neden olmaktadır.

KABIZLIK KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kabizliga-iyi-gelen-bitkiler

Bu yazı kabızlığa iyi gelen içecekler bitki çayları şifalı bitkiler çorba ne iyi gelir ahmet maranki evde bal çare doğal kesin çözüm bitkisel tedavisi için şifalı bitkiler ne yapılır ilaç şurup nasıl geçer olur tedavi edilir en iyi gelen ilaç elma iyi gelir mi rezene türk kahvesi yoğurt suyu ıhlamur pratik çözümler portakal kabuğu olmamak için anında fitil son gideren kayısı lavman birebir şalgam suyu muz konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kabızlık için şifalı bitkiler, kabızlığı geçiren yiyecekler, kabızlık geçiren yiyecekler, kabızlığa şifalı bitkiler, ahmet maranki kabızlık için şifalı bitkiler, kabızlık için şifalı bitkiler ibrahim saraçoğlu, kabızlığı geçiren bitkiler, kabızlığa bitkisel çözüm ahmet maranki, kabızı geçiren yiyecekler, şifalı bitkiler kabızlık

6 Comments on Kabızlık için Şifalı Bitkiler

  1. kabızlık konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. kabızlık için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. kabızlık için kesin çözüm beslenmeye dikkat etmek. şifalı bitkiler kabızlığı yok ediyor emin olun

  3. askerden geldıgımden beri kabızlık sorunu çekiyorum acaba psikolojik nedenlerdenmi oluyor şifalı bitkiler kabızlığa ne kadar etki eder

  4. merhaba ahmet hocama bir sorum var bizim 7 senedir çektimiz bir sorun lütfen çare bulun doktorlar bulamadı benim 7 yaşında down senromu kızım var ama büyük tuvaletini lağma yapmadan yapamıyo inanın 15 gün beklettimiz oldu belki yapar diye ama olmadı hergün sebze yediriyorum artık oda korkmaya başladı tuvalete gidince anne lama yok dimi diyorum kayası falan yamiyo napalım nolur bize yadımcı olun hocam saygılar

  5. benim 2.5 yaşında bir oğlum sürekli kabız oluyor ve şiddetli karın ağrıları çekiyo ne yapmalıyım hocam yardımcı olun

  6. AHMET MARANKİ HOCAMA SORUM OLCAK
    İRTABİ KOLON RAHATSIZLIĞIM VAR NE GİBİ BİTKİ LER ÖNERİRS

    İNİZ

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.