Kalça Ağrısı Nedenleri Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

kalca-agrisi-tedavisi

Günlük hayatta herkes en az bir kere kalça ağrısından şikayet etmiştir. Çok uzun süreli olmayan kalça ağrıları çoğu durumda kendiliğinden 2-3 gün içerisinde tamamen yok olur. Çok nadir durumlarda ise kalça ağrıları uzun soluklu tedaviler gerektirebilir.

Bu yazımızda kalça ağrılarının nedenleri ve kalça ağrısına iyi gelen doğal ve kesin çözümleri sizlere sunmaya çalışacağım.

Kalça Neresidir: Kalça, bedenimiz ile bacaklarımızın birleştiği noktadır. Üst ayak baldırlarının hemen üst noktasında yer alır.

Kalçanın Görevleri: Kalçalar insan hayatı için önemli görevleri yerine getirir; vücudun dengesini sağlar, vücudun hareket esnekliğini yerine getirir, vücut ağırlığının bacaklara uyguladığı kuvveti dengeler.

Kalça Ağrılarının Nedenleri: Konuya girişte de belirttiğim gibi kalça ağrıları ya basit hemen düzelebilecek durumlardan ya da uzun soluklu tedavi gerektiren rahatsızlıklardan oluşur. İlk paragraf 2-3 güne düzelen kalça ağrılarının nedenlerini, ikinci paragraf ise tedaviye ihtiyaç duyan kalça ağrılarının nedenlerini açıklamaktadır.

Kalça ağrıları genel olarak kalçaların aşırı zorlanmasından kaynaklanır. Sportif faaliyetler aşırı çalışma veya dengesiz yük taşımaları gibi faktörler de kalça ağrılarına sebebiyet vermektedir. Bunlara ek olarak kalça bölgemizde bulunan sinirlere yine aynı bölgede bulunan kasların baskı yapması durumunda da kalça ağrısı oluşur.

Kalça ağrılarının diğer bir nedeni ise iltihaplı eklem hastalıklarıdır. İltihaplı eklem hastalıkları kalçalarda oluştuğunda kalça ağrıları ciddileşir ve tedavisi zorlaşır. Kalça ağrısına neden olan iltihabi durum: metabolizmada oluşan atıkların burada birikmesi, ani ve dengesiz hareketler sonrasında kalça ekleminde meydana gelen doku yırtıkları ve kemik hastalıkları nedeniyle olabilmektedir.

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir: Biz sizlere kalça ağrısı yaşamanız durumunda evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle tedavi yöntemlerini anlatacağız.

– Gündelik olarak 3-4 kez kalça bölgesine 20 dakikalık ıslak sıcak bez koyabilirsiniz. Sıcak suya batırılmış ve sıkılmış havlu koyduktan sonra ısıyı muhafaza etmesi için üzerine bir de kuru havlu koyarsanız daha faydalı olur.

– Kalçalarda kese iltihabı söz konusu ise buz ile kompres tavsiye edilir.

– Reçetesiz şekilde satılan ağrı kesici veya kas gevşetici bir krem uygulayabilirsiniz.

– Kalça eklem bölgesine gün içerisinde hafif hafif masaj yapabilirsiniz.

– Sert bir zeminde uyuyun, yüz üstü yatmayı tercih edin. Kalçanızın üzerine yatmamaya özen gösterin. Dizleriniz altına ya da sırtınızın alt kısmına yastık kesinlikle koymayın.

kalca-agrisi-tedavisi

Hastalığınızla ilgili soru sormak için yorum yazarak sorularınızı bize iletin…
UZMANLARIMIZ CEVAP VERSİN!
YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ.

Bu yazı kalça ağrısına iyi gelen egzersizler hareketler ilaçlar bantlar bitkiler kalça ağrısı nasıl geçer giderilir iyileşir olur bitkisel tedavi edilir neden olur nedeni neyin belirtisi nerede olur kalça ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözüm hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm kalça ağrısının nedeni sebepleri belirtileri ayağa vurması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kalca ağrısına ne iyi gelir, kalça kemiği ağrısına ne iyi gelir, kalça ağrısına hangi bölüm bakar, kalça ağrısı nasıl geçer, kalca agrilarina ne iyi gelir, kalça ağrısı nedenleri, gebelikte kalça ağrısı nasıl geçer, kalça ağrılarına hangi doktor bakar, kalça ağrısına iyi gelen bitkiler, kalça kemiği ağrısına hangi bölüm bakar

3 Comments on Kalça Ağrısı Nedenleri Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

  1. Kalça bölgelerimde kesik morarmalar war ve kalçam çok ağrı yaptığı için topallayarak yürüyebiliyorum ve bazen de üstüne hiç basamıyorum.(bu genelde uykudan uyandıktan sonra oluyor ama..)
    cevaplarsanız çok memnun olurum..!☺

  2. 20 yildir komyon soforlugu yapiyorum son bes senedir sol kalcamin uzerine oturamiyorum genellikle oturunca kalcam agriyor yatarken sabaha dogru belim agriyor cok doktora gttim belden ftik dediler kortzon igneleri vurdular belde bir fayda vermediyuruken kosarken agriyok

  3. femur denilen kemikteki ağrıya dayanamıyorum fıtık için beyin cerrahına gittim emar çekildi ve bizile ilgisi yok kadın doğum a git olmazsa ortapetiye olmazsa fizik terapiye gitmem söylendi ağrılar öğleye doğru başlıyor ara ara girdiğinde ne oturmak ne yatmak hiç fayda vermiyor kime gideceğimi şaşırdım hiç bir ağrı kesici kesmiyor sadece dinlenmek ama dah yaşım 52 hep oturamam ki şu an yazıyı yazarken bile öyle ağrıyorki ne olur yol gösterin dayanılmıyor bu ağrıya cevap bekliyorum en kısa zamanda lütfen teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published.