Kalp Romatizması Belirtileri ve Tedavisi

Üst solunum yollarında meydana gelen hastalıklardan sonra eklemlerde oluşan iltihaplanma ile gelişen romatizmanın kalbe ulaşıp kalp kapaklarında da iltihaplanmaya neden olması ve bu iltihap nedeniyle kalp kapaklarının daralması ve yetersizliği durumuna Kalp Romatizması denir.

Kalp Romatizması Nedenleri: En önemli nedeni Bademcik, boğaz gibi üst solunum yollarında ve eklemlerde iltihaplanmaya neden olan bakterilerden kaynaklanan romatizmanın tedavi edilmemesi ile kalp kapakçıklarına kadar ulaşmasıdır.

Kalp Romatizması Belirtileri: Kalp Romatizmasının başlıca belirtileri ayaklarda morarma ve şişlikler, yorgunluk, el ve ayakların üşümesi, nefes darlığı, kuru öksürük, sık sık soğuk alma olarak sayılabilir.

Kalp Romatizması Tedavisi: Tedavi, uzman doktor tarafından yapılacak muayene, tahlil ve ultrason neticesinde elde edilecek bulgulara göre romatizmanın ne kadar ilerlediği belirlenerek yapılır. Hastalık, tedavi edilmedi takdirde giderek ilerlediği için ihmal edilmemelidir.

Bu yazı kalp romatizması neden olur, kalp romatizmasının tedavisi, kalp romatizmasının tehlikeleri, kalp romatizmasının belirtileri, kalp romatizmasının nedenleri, kalp romatizmasına iyi gelen bitkiler, kalp romatizmasına ne iyi gelir, kalp romatizması nasıl anlaşılır, kalp romatizması nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kalp romatizması nasıl anlaşılır, kalp romatizması belirtileri, kalp romatizması tedavisi, kalp romatizması nasıl geçer, kalp romatizması belirtileri uzman tv, kalp romatizmasının tehlikeleri, kalp romatizmasının belirtileri, kalp romatizması uzman tv, kalp romatizmasına iyi gelen bitkiler, kalp romatizması iyileşirmi

6 Comments on Kalp Romatizması Belirtileri ve Tedavisi

  1. kalpbromatizması var ama tedavisi gecmiş ancak amaliyatlık durum yok diyor ama ben korkuyorum tehlike varmıdır

  2. kalp romatizması hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde kalp romatizması hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  3. kalp romatizması eğer zamanında tedavi edilmez veya önlem alınmazsa kalp ile alakalı daha büyük sorunlara neden olabilir bunun için dikkatli olmak lazım kalp hastalıklarının tedavisinde

  4. kalp romatizması olan bırının hamıle kalmasında sakınca varmıdır sağlık acısından

  5. KALP ROMATİZMASI OLAN BİR BAYAN NASIL BİR HAMİLELİK DÖNEMİ GECİRİR?zorlukları nelerdir acaba.tşk.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.