Hani bazı taşlar vardır pek kullanım alanı olmayan ama sadece taş oldukları için taş koleksiyonerleri tarafından toplanan. İşte kalsit taşı buna en iyi örnektir.

Kalsit Taşının Özellikleri: Çeşitli renklere bürünen bir kalsiyum karbonat türüdür. Sertlik derecesi düşük olduğundan dolayı genelde takılarda kullanıma tercih edilmez. Genelde koleksiyon yada aksesuar olarak taşınmaktadır.

Şeffaf Kalsit taşına “İzlanda necefi” adı verilmiştir. Bulunan tüm kalsiyum karbonat minerallerinin içerisinde en yaygın olarak kullanılan türüdür ve ayrıca kireç taşı mağaralarında sarkıt ve dikitleri oluşturan bileşenler arasındadır.

Uyumlu Olduğu Burç : Balık

Rengi : Siyah, Kırmızı, Kahverengi, Mavi, Saydam, Sarı, Beyaz

Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Türkiye (Niğde), Estonya, Amerika,

Kalsit Taşının Faydaları
– Çalışmayan şakraları harekete geçirmektedir,
– Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi temizlemektedir,

– Koruyucu özellikleri bulunur,
– Kişinin kendisiyle barışmasına yardımcı olmaktadır,
– Öğrenme yeteneğinde gelişimler gösterebilmektedir.

KALSİT TAŞI HAKKINDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kalsit taşının faydaları fiyatı özellikleri kullanım alanları ne işe yarar nedir nerelerde kullanılır ne kadar nasıl temizlenir kullanılır kolye ucu fiyatı neye iyi gelir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kalsit taşının faydaları, KALSİT TAŞI, kalsit nerelerde kullanılanılır, kzrdesen tasi, kalsit taşı faydaları, kalsit taşının özellikleri, kalsit taşı nasıl kullanılır, kalsit nedir ne işe yarar, kalsit faydaları, kalsit ne işe yarar