Kalsit Taşının Özellikleri ve Anlamı

Hani bazı taşlar vardır pek kullanım alanı olmayan ama sadece taş oldukları için taş koleksiyonerleri tarafından toplanan. İşte kalsit taşı buna en iyi örnektir.

Kalsit Taşının Yapısal Özellikleri
Çeşitli renklere bürünen bir kalsiyum karbonattır. Sertlik derecesi düşük olduğundan dolayı genelde takılarda kullanıma tercih edilmez. Genelde koleksiyon yada aksesuar olarak taşınmaktadır.

Şeffaf Kalsit taşına “İzlanda necefi” adı verilmiştir. Bulunan tüm kalsiyum karbonat minerallerinin içerisinde en yaygın olarak kullanılan türüdür ve ayrıca kireçtaşı mağaralarında sarkıt ve dikitleri oluşturan bileşenlerdendir.

Uyumlu Olduğu Burç : Balık
Rengi : Siyah, Kırmızı, Kahverengi, Mavi, Saydam, Sarı, Beyaz
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Türkiye (Niğde), Estonya, Amerika,

Kalsit Taşının Faydaları
– Çalışmayan şakraları harekete geçirmektedir,
– Bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi temizlemektedir,
– Koruyucu özellikleri bulunur,
– Kişinin kendisiyle barışmasına yardımcı olmaktadır,
– Öğrenme yeteneğinde gelişimler gösterebilmektedir.

Bu yazı kalsit taşının özellikleri, kalsit taşının anlamı kullanım alanları, kalsit taşı nedir, kalsit taşı nerelerde kullanılır, kalsit taşı nasıl kullanılır ne işe yarar faydası özelliği kalsit taşı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kalsit taşının faydaları, kalsit nerelerde kullanılanılır, kalsit taşının özellikleri, kzrdesen tasi, kalsit taşı faydaları, kalsit tasi faydalari zararlari, kalsit ne işe yarar, kalsit nedir ne işe yarar

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*