Kan temizleme terimi aslında toksin atımı yani detoks manasına gelmektedir. Kanı temizlemek vücut sağlığı için çok önemlidir. Temiz kan diğer organlara temiz ve sağlıklı kan akışı ile sağlıklı bir bedene sahip olmamızı sağlar.

Halk arasında yaygın olarak kullanılan kan temizlenmesi, kandaki zararlı zehirler, toksin içeren maddeler ve de serbest radikaller adı verilen damar tıkayıcı yağ moleküllerinden kan bir tür filtreden geçirilmesi olarak anlaşılabilir.

Kan Temizlemek İçin Bitkisel Kür: 950 gram greyfurt suyu, 200 gram limon suyu, 200 gram portakal suyu ve 200 gram bal.

Uygulama: Greyfurt, limon, portakal suyu ve bal, bir kase içerisinde karıştırılır. Cam kavanoz içerisinde, buzdolabında muhafaza edilir. Saat başı bir su bardağı içilmeli, 3 gün devam edilmelidir. Bir ay boyunca kırmızı etten uzak durulmalı. Yılda bir kere bu kürü yapmak, kanın temizlenmesini sağlayacaktır.

Kanı Temizleyen Bitkiler ve Yiyecekler: Kanı temizlemek için kullanılan bitkileri ve yiyecekleri kısa kısa anlatalım şimdi.

Dul Avrat Otu: Kan temizleyici bitkiler arasında yer alan Dul avrat otu, kan ve lenfatik sistem dahil olmak üzere tüm dolaşım sistemi için çok güçlü bir arındırır. Deride hapsolmuş toksinleri temizlemekte de güçlüdür.

Isırgan: Kan yaptırıcı, kan temizleyici, demir eksikliğini giderici ve organizmayı uyarıcı etkisi vardır.

Ekinezya: Kan ve lenfatik sistem temizleyici olarak kullanılmaktadır.

Ahududu: Kan temizleyici ve vücutta birikmiş zehirli maddelerin atılmasında yardımcı olur.

Kiraz: Kan temizleyici ve kan sulandırıcı özelliği vardır. Böbreklerde birikmiş zararlı maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Elma: Sabahları aç karnına elma yenmesi kanın temizlenmesinde ve toksinlerin atılmasında yararlı olur.

Kivi ve Mango: Kan temizleyici etkisi vardır.

Zerdeçal: Zerdeçal kanı temizleyen ve kansere karşı koruyan bir bitkidir. Zerdeçal tozu yemeklere katılarak kullanılabileceği gibi çayı yapılarak içilebilir.

Kekik: Kekik kanı temizleyen kandaki kötü kolesterolü düşüren şifalı bir bitkidir.

Karabaş Otu: Kanı ve vücuttaki zararlı toksinleri temizlemede etkilidir.

KAN TEMİZLEME HAKKINDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kanı temizleyen bitkiler organ şeyler detoks bitki çayı yapı baharatlar kürler yiyecek ahmet maranki kanı temizlemek için ne yapılır kullanılan tedavi yöntemi macun kullandığı gaz kan temizleme kodu cihazı ilaçları nasıl olur organımız makinesi doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kanı temizleyen organ, kandaki mikrobu temizleyen bitkiler, kan temizleyici bitkiler, kan nasıl temizlenir, kan temizleme kürü, kandaki mikrop nasıl temizlenir, kan temizleyen bitkiler, kanı temızleyen bıtkıler, kanımızı nasıl temizleriz, kandaki mikrobu temizleyen meyveler