Kaplan Gözü Taşının Özellikleri ve Faydaları

Şahsen en sevdiğim taşlardan birisi olan kaplan gözü taşının faydalarını araştırdıktan sonra kaplangözü taşına olan ilgim bir kat daha arttı. Özellikle kaplangözü taşından yapılan tesbihleri bütün erkeklere tavsiye ediyorum.

Kuvars grubuna ait bir taştır. Parlatıldığında ipeksi bir görünüm kazanır. Yanar dönerlik özelliğine sahiptir.

Yüzyıllar boyunca mistik insanlar, Kaplan gözünün onları koruduğuna inanırlar. Budistler, Paganlar, Uzak-Doğu Şamanları, Kızılderililer gibi eski gelenek ve göreneklerini devam ettiren kadim toplumlarca da Kaplan gözü; Kötü ruhlardan, kara büyüden ve nazar gibi olumsuz şekilde etki ettiği düşünülen enerjilerden korunma amaçlı kullanılmıştır. Kendi özgür iradesini yitirmemek ve başka iradelerden de etkilenmemek amacıyla da üzerlerinde taşırlar.

KAPLANGÖZÜ TAŞININ ETKİLERİ ve FAYDALARI
– Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır
– Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar.
– Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir.
– İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar.
– Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır.
– Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz.
– Astım hastaları için faydaları vardır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri olduğu bilinmektedir.
– Meditasyon yaparken Kaplangözünü rahatça kullanabilirsiniz. Zihninizi berraklaştırır. Tekrar eden düşüncelerinizi bırakarak içsel sessizliğinize konsantre olmanızı ve bu sessizlik halinde kalmanızı kolaylaştırır.

Bu yazı kaplan gözü taşının özellikleri, kaplan gözü taşının fiyatı, kaplan gözü taşının faydaları zararları anlamı yararları renkleri, kaplan gözü taşı nedir neye yarar nerede çıkar, kaplan gözü taşı nasıl temizlenir nasıl anlaşılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kaplan gözü taşının faydaları, kaplangözü taşının faydaları, kaplan gözü taşının özellikleri, kaplan gözü taşı faydaları, kaplan gözü taşı, kaplangözü özellikleri, kaplan gözü yüzük faydaları, Kaplan gözü faydaları

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*