Şahsen en sevdiğim taşlardan birisi olan kaplan gözü taşının faydalarını araştırdıktan sonra kaplangözü taşına olan ilgim bir kat daha arttı. Özellikle kaplan gözü taşından yapılan tesbihleri bütün erkeklere tavsiye ediyorum.

Son dönemlerde sıkça bileklik olarak karşımıza çıkan kaplan gözü; kuvars grubuna ait bir taştır. Parlatıldığı zaman ipeksi bir görünüm kazanır. Yanar döner özelliğe sahiptir.

Yüzyıllar boyunca mistik insanlar, Kaplan gözünün onları koruduğuna inanırlar. Budistler, Paganlar, Uzak-Doğu Şamanları, Kızılderililer gibi eski gelenek ve göreneklerini devam ettiren kadim toplumlarca da Kaplan gözü; Kötü ruhlardan, kara büyüden ve nazar gibi olumsuz şekilde etki ettiği düşünülen enerjilerden korunma amaçlı kullanılmıştır. İnsanlar kendi özgür iradesini yitirmemek ve başka iradelerden de etkilenmemek amacıyla da kaplan gözü taşını üzerinde taşırlar.

KAPLANGÖZÜ TAŞININ ETKİLERİ ve FAYDALARI
– Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır
– Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar.
– Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir.
– İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar.

– Kaplan gözünün nazardan koruduğuna inanılır.
– Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz.
– Astım hastaları için faydaları vardır. Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri olduğu bilinmektedir.
– Meditasyon yaparken Kaplan gözünü rahatça kullanabilirsiniz. Zihninizi berraklaştırır. Tekrar eden düşüncelerinizi bırakarak içsel sessizliğinize konsantre olmanızı ve bu sessizlik halinde kalmanızı kolaylaştırır.

KAPLAN GÖZÜ TAŞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kaplan gözü taşının özelliği etkileri özellikleri ve faydaları zararları temizlenmesi gerçek olduğunu nasıl anlarız neye iyi gelir nerede satılır ne kadar nerelerde bulunur nasıl anlaşılır temizlenir oluşur kullanılır tesbih bileklik yüzük fiyatı renkleri konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kaplan gözü taşının faydaları, kaplan gözü taşı faydaları, kaplangözü taşının faydaları, kaplan gözü taşının özellikleri, kaplan gözü taşı, Kaplan gözü faydaları, kaplan gozunun faydaları, kaplan gözü yüzük faydaları, kaplan gözü taşı ne işe yarar, kaplangözü özellikleri