Karaciğer yetmezliği sorunu yaşayan arkadaşlarımız karaciğerlerine beslenme ve bitkisel yollarla takviye yapabilirler. Karaciğere iyi gelen bu besinler ve şifalı bitkiler ile karaciğer yetmezliğine karşı kesin çözüm sağlayabilirsiniz.

Bu bitkisel tavsiyelerin sadece bir tanesini bile uygulamanız karaciğer yetmezliği sorunu yaşamanıza engel olacaktır.

– Her gün öğle yemeklerinden yarım saat önce hiçbir şey ilave etmeden tüketeceğiniz bir porsiyon preslenmiş çilek lapası, karaciğer yetmezliğine karşı önemli bir takviye oluşturur. Tüketeceğiniz çileklerin hormonsuz olasına da özen gösterin.

– Genel olarak karaciğer metabolizmasının sağlıklı ve düzenli çalışmasında enginarın katkısı büyüktür. Haftada 2-3 defa bir porsiyon, az suda haşlanmış enginar tüketin. Tuzlamayın ve porsiyon başına 1 çorba kaşığından fazla sıvı yağ kullanmayın. Varsa kalan haşlama suyunu için.

– Taze kayısı karaciğer dostudur.

– Yemeklerden önce l’er çay bardağı yeni sıkılmış greyfurt suyu içilir.

– 15 gün boyunca yemeklerden önce l’er bardak yeni sıkılmış havuç suyu içilir.

– 1 fincan yeni çıkarılmış lahana suyuna 1 fincan su katılıp yemeklerden 15 dakika önce içilir.

Bu yazı karaciğer yetmezliğine ne iyi gelir, karaciğer yetmezliğine iyi gelen bitkiler iyi gelen besinler, karaciğer yetmezliğine iyi gelen sebzeler bitkiler bitki çayları nedir çare bitkisel tedavisi ne iyi gelir nasıl geçer doğal kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

karaciger yetmezligine ne iyi gelir, karaciğer yetmezliğine iyi gelen besinler, karaciğer yetmezliği bitkisel tedavi, karaciğer yetmezliğine iyi gelen sebzeler, karaciğer takviyesine ne iyi gelir, karaciğer yetmezliğinde alternatif tıp, karaciğer yetmezliğine bitkisel çözüm, karaciğer yetmezliğine bitkisel çözümler, karaciğer yetmezliği iyi gelen, KÖPEKLERDE KARACİĞER YETMEZLİĞİNDE SEBZE