Hem kadınlarda hem de erkeklerde ortak görülen istenmeyen tüy şikayetlerinin en sık görüldüğü yüz bölgelerinden birisi de kaş arası ve kaş çevresi denilen kısımlardır. Aşırı tüylü ve kalın kaşlar, birbirleriyle bitişen ve kaş ortası bölgesinin tamamen kapanmasına neden olan tüyler bir çok kişi için sosyal anlamda sıkıntı verici ve hatta utandırıcı etki oluşturabilmektedir. Kaş çevresindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde sadece ağda, cımbız, rastık çekmek veya tüy dökücü kremler kullanmak gibi geleneksel yöntemler kullanılmakla kalmıyor. Son zamanlarda lazer epilasyon adı verilen ve tüy köklerinin lazer ışınları ile kalıcı bir biçimde alınması teknii de kaş epilasyonu yöntemleri arasında öne çıkmaktadır.

Lazer epilasyon kaş inceltmede kullanılıyor olsa da yaygın bilinen kanının aksine aslında bir kaş şekillendirme tekniği değildir. Şimdi sizlere kaş epilasyonu, özellikle de lazerle kaş aldırma hakkında sık sorulan sorulara cevaplar vererek bilgiler verelim.

Kaş Epilasyonu Kimlere Uygulanır?
Özellikle mono-kaş adı verilen bitişik kaşlı kişilere, kaş arası boşluktaki tüyleri almak için veya, kaşın saç hizasına kadar uzandığı durumlarda uygulanır.

Kalıcı Kaş Epilasyonu İçin Ne Yapmak Gerekir?
Lazerle kaş aldırma diğer epilasyon yöntemlerine göre daha az süre isteyen ve daha seyrek tekrarlanan bir tüy dökme yöntemidir. İstenmeyen tüylerden kalıcı bir biçimde kurtulabilmek için her biri 5 dakika süren seanslara girmek gerekmektedir. Bu seanslar kişinin cilt ve saç yapısına göre değişmekle birlikte genellikle birkaç haftadan daha fazla olmayan bir süreçte tamamlanabilmektedir.

Lazerle Kaş Aldırma Yöntemi Nasıl Çalışır?
Kaş epilasyonu sırasında lazer ışınları şaç folikülüe odaklanarak burada ısıya dönüştürülür. fototermoliz veya ışık yöntemi kullanarak çalışan bu teknikte istenmeyen tüyler daha çıkmadan köklerinde ısıyla kurutulur. Bu noktada lazer epilasyonla kaş aldırma diğer kaş aldırma tekniklerinden farklılaşmaktadır. Ağda veya cımbız gibi geleneksel yöntemlerde tüy deri yüzeyine çıktıktan sonra alınabilmektedir.

Kaş Epilasyonunun Zararları Yan Etkileri
Uzman kişilerce yapıldığında son derece güvenilir ve hiç bir yan etkisi olmayan lazer epilasyon (kaş epilasyonu) tekniği ile yıllardır sizleri rahatsız eden kalın veya biçimsiz kaş görünümünden kurtulabileceksiniz.

Kaş Epilasyonu Herkeste İşe Yarıyor Mu?
Kaş epilasyonu yaptıracak kişinin yaşı, cinsiyeti veya ten renginin ne olduğu fark etmez. En inatçı ve yoğun tüylenme yaşayan kişilerde bile 4-5 haftada istenilen sonuçlar alınabilmektedir.

Kaş Epilasyonu Fiyatları
Ortalama olarak seans başı epilasyon ücreti 20-40 tl arasında değişmektedir.

Bu yazı kaş epilasyonu fiyatları, kaş epilasyonun yaptıranlar, kaş epilasyonu nasıl yapılır, kaş epilasyonu nedir, kaş epilasyonunun zararları  konusunda bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kaş epilasyonu, lazer epilasyon kaş arası, kaş epilasyonu erkek, erkeklerde kaş epilasyonu, kaş arası lazer epilasyon, lazerle kaş aldırma, erkek kaş epilasyonu, kalıcı kaş aldırma, kas lazer epilasyon, erkek kaş epilasyon