Kas Romatizmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Kas romatizması sorunu yaşayan arkadaşlarımız için hazırladığımız bu yazıdan önce hatırlatmak istediğim birşey var. Hangi bitki kas romatizmasına iyi gelirse gelsin, fazla tüketilmeleri durumunda her birinin farklı olumsuz etkileri olduğunu unutmayın.

Lütfen kas romatizmasının bitkisel tedavisi için uygulayacağınız reçete ve kürler de malzemeleri gereğinden fazla karıştırmayın ve olumsuz etkiler doğurmayın.

Enginar: Vücuttaki zehiri atma özelliği işe başta romatizma olmak üzere gut hastalığı ve eklem tanmasına karşı birebirdir. İçeriğindeki folik asit ve potasyum ile kemikleri kuvvetlendirir.

Domates: C vitamini deposudur. Bu dönemde ağır ilaçlar kullanıyorsanız domates tüketimini kontrol altına almalısınız, midenizde yanma gibi sorunlara yol açabilir.

Kekik: Timol adı verilen bir tür doğal yağ, vücuttaki diğer yağların parçalanmalarını sağlar. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman romatizma ağrılarını büyük ölçüde azaltır.

Zencefil: Uyarıcı etkileri kan damarlarını genişletip kan dolaşımı arttırarak romatizma ağrıları ve yanmalarını yok eder.

Çam fıstığı: Bal ile karıştırılarak macun hazırlanır ve yenir.

Çörek otu: 1 tatlı kaşığı dövülmüş çörekotu, 5 gram su ile yutulur. Bal ile karıştırılarak hazırlanmış olan, Macunu yenir. Yağı 5 gram içilir. Yağı ile masaj yapılır.

Defne ağacı: Kaynatılır suyuna adale – kas sokulur. Macunu yenir. Yağı ile masaj yapılır.

Kaplıca: Kükürtlü banyolara gidilir.

Kum banyosu: Kum banyosu yapmak, kas romatizmasına çok fayda sağlar.

Zencefil: Zencefil ve havlıcan, 1 er çay kaşığı karıştırılarak, kaynar suyun içerisinde 2-3 dakika demlendikten sonra içilir.

Zeytin ve yağı: ZeytinYağı ile, masaj yapılır yünlü kumaşla sarılıp, bir süre bekletirse, romatizma ağrılarını keser.

Bu yazı kas romatizmasına hangi bölüm bakar, kas romatizmasına iyi gelen yiyecekler, kas romatizmasına iyi gelen şifalı bitkiler bitkisel çözüm, kas romatizmasına iyi gelen kaplıcalar neresi bitkisel tedavi nasıl geçer konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kas romatizmasına bitkisel çözüm, kas romatizmasına ne iyi gelir, kas romatizması nasıl geçer, kas romatizması bitkisel tedavi, kas romatizmasına iyi gelen bitkiler, kas romatizmasına iyi gelen yiyecekler, kas romatizmasının bitkisel tedavisi, kas romatizmasına iyi gelen şifalı bitkiler, kas romatizması ne iyi gelir, kas romatizması bitkisel çözüm

2 Comments on Kas Romatizmasına Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

  1. merhaba hocam ben 4 bucuk aylik hamileyim sag dizimin arkasinda siddetli agrim var bu sabah yuruyemedim bi ilk defa oluyor neden boyle bilmiyorum ne yapmaliyim hangi bolume gitmeliyim bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler hoscakalin

  2. İltaplı romantizme olduğunu söyledi Dr her tarafım acı içinde ne yapmam lazım

    Cevap: site içerisinde iltihaplı romatizma için uygulanacabilicek bitkisel tedavi yöntemleri mevcut bunları denemenızı önerırım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.