Kaşıntıya Bitkisel Çözüm: Kaşıntı hastalığı için kullanılabilecek şifalı bitkiler ve doğal çözümler.

Malzemeler: Ebegümeci, Ardıç meyvesi, Susam yağı, Gül suyu, Dul avrat otu, Kırlangıç otu

Hazırlanışı:
• Eşit miktarda Dul avrat otu, ebegümeci ve ardıç meyveleri yarım saat kaynatıldıktan sonra demlenen çaydan hastalık geçene kadar günde iki-üç fincan içilir.

• Kırlangıç otu kurutularak dövülüp toz haline getirilir. Elenen toza, krem kıvamına gelene dek susam yağı eklenerek karıştırılır. Hazırlanan krem gül suyu ile birlikte hastalıklı bölgeye sürülür.

• Cilt sabun ile yıkanarak temizlendikten sonra, vücuda her gün susam yağı ile ovulur ve kaşınan yere kırlangıç otu merhemi sürülür.

Kaşıntıya iyi Gelen İlaçlar: Sadece doğal ve bitkisel yollarla değil, tıbbi tedavi yolları ile de kaşıntıya karşı çözüm bulabilirsiniz.

Kortikosteroid Kremler: Bölgesel olarak uygulanarak kaşıntı kontrol altına alınabilir. Doktor, etkilenen bölgeye ilaçlı kremlerin uygulanmasını önerebilir. Ardından bu bölge, suya batırılmış pamuklu bir sargı ile sarılır. Bu pamuklu ve nemli bez, cildin kremi emerek yok etmesine yardımcı olur.

Kalsinörin İnhibitörü: Prtotopic ve Elidel gibi belli ilaçlar, bazı durumlarda kortikosteroid kremlerin yerine kullanılabilir. Özellikle de kaşıntılı alan büyük değilse.

Oral Antihistaminler: Doktorunuz, kaşıntının yatıştırılması için alerji önleyici ilaç tedavileri uygulayabilirler. Bu ilaç grupları reçetesi ilaçlardır ve bazıları bireyi uykusuz bırakabilir. Bazı türleri ise, çok fazla uykulu bir hale getirebilir. Uykulu hale getiren ilaç, geceleri kaşıntı yüzünden uyuyamayanlar için özellikle yardımcı bir tedavidir.

Antidepresanlar: Bazı tür antidepresanlar çeşitli tiplerdeki cilt kaşıntısını azaltmaya yardımcı olur.

KAŞINTI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kaşıntıya iyi gelen kremler şampuan sabunlar hap otlar ilaçlar bitki çayları taş evde şeyler ne iyi gelir ne fayda eder ne sürülür en iyi gelen kaşıntıyı ne keser ne engeller geçiren önlemek için ne durdurur durdurmak için ne yapmalı tetikleyen yiyecekler nasıl geçer gider tedavi edilir azaltılır durur kaşıntı için konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte kaşıntıya ne iyi gelir, gebelikte kaşıntıya bitkisel çözüm, kaşıntı nasıl engellenir, kaşıntıya doğal çözüm, gebelikte kaşıntı nasıl geçer, kaşıntıya bitkisel çözüm, kaşıntı nasıl önlenir, kaşıntıyı nasıl önlenir, kaşıntıya bitkisel çözümler, gebelik kaşıntısı nasıl geçer