Kehribar Taşının Özellikleri ve Oluşumu

Özellikle tesbih meraklılarının en çok tercih ettiği taşların başında gelen kehribar taşının özellikleri ve faydaları hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? İşte bilinmeyenleriyle kehribar taşı.

Kehribar Taşının Yapısal Özellikleri
Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkar.

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını önlediği için, genelde boyunu çevresine takılır. Oldukça pahalı bir taş olduğundan, genellikle küpe gibi ufacık parçalar halinde satılırlar. Amber aşırı saydamdır. Bünyesinde bulunan kalıntılar nedeniyle oldukça hareketlidir.

Başlıca iki çeşidi vardır. İlki kırmızımsı sarı veya içinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengindedir. Bünyesinde böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur.

İkiside donuk sarı renktedir. Bedenle teması halinde vücuda sıcaklık yayar. Ayrıca saydam olmayan cinsi de bulunmaktadır. Gerçek kehribarın en önemli özelliği yakıldığında etrafa çam kokusu yaymasıdır. Taklit kehribar, plastik, cam, sentetik çam sakızından imal edilir. Bedenin dokunduğu kısımda terlemeyle karışık kaşıntı oluşturur.

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler, Boğa, Aslan, Terazi, Kova.
Rengi : Portakalımsı sarı, kırmızımsı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Baltık Denizi, Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Polonya, Atlantik

Kehribar Taşının Faydaları
Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorunlar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.
Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarında tedavi etme özelliği vardır.

– Roma devrinde Kehribar, guatr tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde de bu yöntem çok yaygındır.
– Ağrıyan yere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın ağrıyan yerin büyüklüğüyle orantılı olması, etkisini arttırır.
– Soğuk algınlığı, astım, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır.
– Sol elde oynandığında bedenin elektrik yükünü toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı etkilidir.
– Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.
– Para getiren bir taş olduğuna inanılır ve bu sebeple kasalara konur.
– Takıntılara karşı iyi gelir.
– Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmasını sağlar.
– İlk bakışı çektiği için nazara karşı korur.
– Şakraları olumsuz enerjilerden arındırır.
– Akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirip, doğru kararlar vermenize yardımcı olur.

Bu yazı kehribar taşının özellikleri, kehribar taşının temizlenmesi oluşumu, kehribar taşının anlamı fiyatı değeri, kehribar taşı neye iyi gelir, kehribar taşı nedir nerelerde bulunur, kehribar taşı ne işe yarar, kehribar taşı nasıl oluşur bulunur kullanılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kehribar ta, kehribar olusumu, kehribarin olusumu, kehribar neye iyi gelir, kehribar taşı neye iyi gelir, kehribar taşı OLUŞUMU, kehribar taşı nasıl oluşur, kehribar neye iy gelşr

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*