Kekik Suyu Bitkinin en faydalı formatıdır bunun nedeni hepinizin bildiği gibi bitki sularında standart özellikler en iyi şekilde korunmaktadır.

Kekik kesinlikle sıcak olarak çayı vs.. tüketilmemelidir nedeni herhangi bir zararı olduğundan değil uçucu yağlarının ısıtıldığında yok olmasından dolayı faydasının kalmamasıdır. Bu nedenle suyunu tüketmeniz maksimum fayda için önemlidir.

Kekik Suyunun Faydaları
Mikrop öldürücü özelliği en önemli kekik suyu faydası olarak belirtilebilir.

Anti kanser etkinliği vardır.

Kekiğin kolesterol ve şekeri azaltıcı özelliği bulunur.

Ağız ve diş sorunlarında gargara şeklinde fayda sağlar.

Hazımsızlık sorunu için kekik ten faydalanılabilir.

Spazm çözücüdür.

Baş ağrıları için kekik suyu kullanılabilir.

Kan dolaşımını düzenler.

Kekik suyu cilt temizliği için de kullanılabilir. Kekik suyu ile cilt temizliği pamuk üstüne damlatılmak suretiyle olur.

Bağırsak parazitlerinin düşürülmesi kekik suyu yararları arasındadır.

Eklem ağrılarının tedavisinde kekik suyu banyosu tavsiye edilmektedir.

Kekik suyu zayıflatır mı ?
İdrar söktürücü etkisi ile kekik suyu vücuttaki fazla suyun atılmasına katkıda bulunarak zayıflamaya yardım eder. Diyet programlarında sıkça karşılaşılan kabızlık sorunu için faydalıdır. Ama idrar yolu ile vücuttan yağların atılmasını sağlamaz.

Kekik suyu kullanımı
Bir çay bardağının dörtte birini dolduracak kadar kekik suyu konulur ve geri kalan kısım içinde su ya da meyve suyu eklenerek içilir.

Kekik suyu zararları var mıdır?
Hamile bayanlar ve guatrı olanlara tavsiye edilmez.

Kekik yağı faydaları : Mikrop öldürücüdür. Yara iyileşmesini hızlandırır. Bakteri ve mantar enfeksiyonlarına karşı yararlıdır.

Kekik yağı nasıl kullanılmalıdır? Kekik yağı içilmemelidir. Haricen kullanılmalıdır. Kekik suyu içilebilir ama kekik yağı içilmez.

Kekik yağı kremi ne iş yarar?
Kekik yağı kreminin ayak sorunları yaşayan kişiler de yaraların ve iltihapların tedavisinde önemli faydalar sağladığı belirtilmiştir. Yine yapılan araştırmalarda kekik yağı kreminin hastane enfeksiyonlarının nedeni olan stafilokok mikrobuna yönelik de etkinliği saptanmıştır.

KEKİK SUYU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kekik suyunun faydaları zararları yapılışı dişe arıya karaciğere tansiyona etkisi yapılışı nedir neye iyi gelir ne kadar ne işe yarar neye ne zaman içilir içilmeli nereden alınır satılır nefes darlığı ne sıklıkta içilmeli nasıl çıkarılır zayıflatır yapılır hazırlanır kullanılır damıtılır tüketilir demlenir kekik suyunu hamileler emziren anneler içebilir mi kimler kullanamaz konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kekik suyunun saça faydaları, kekik suyunun cilde faydaları, kekik suyu, kekiğin cilde faydaları, kekik suyu saça nasıl uygulanır, kekik suyu saçı uzatırmı, kekik suyu saça faydaları, kekık saca faydaları, kekik suyunun saça faydası, kekiğin saça faydaları