Kemik erimesi için tedavi yöntemleri arayanlara ülkemizin ünlü bitkisel tıp uzmanları tarafından formüle edilen ve halkın kullanımına sunulan bitkisel çözümleri öneriyoruz.

Bu yazımızda ülkemizde bitkilerin iyileştirici etkileri ve hangi hastalıklara iyi geldiği hususunda gerçek uzmanlar arasında yer alan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Feridun Kunak, Kemik erimesi şikayetleri olan hastalar için geliştirdiği bitkisel doğal çözüm kürlerini paylaşacağız. Üstelik bu bitkisel mucizeler içeren doğal formüller, evde kolayca hazırlanabilmektedir.

Şimdi öncelikle kemik erimesine iyi gelen Dr Feridun Kunak’ın sarımsak limon kürünü, daha sonra da kemik yoğunluğunu güçlendiren ve kemik erimesini durduran İbrahim Saraçoğlu Brokoli kürünü izah edelim.

Dr Feridun Kunak 1950 ankara doğumlu, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı bir hekim. Kendine ait bir kliniği olan, Ortopedi servisinin yanı sıra, akupunktur tedavisi yapan Dr Feridun Kunak, yardımcı bitkisel tedavilerden de faydalanmayı ihmal etmiyor. Özellikle kemik erimesi başta olmak üzere, tansiyon problemleri, kireçlenme, eklem ağrıları, kalbi güçlendirmesi, kan dolaşımını hızlandırması, kalsiyum ihtiyacını karşılaması açısından tam bir mucize. Feridun Kunak’ın Mucize reçetesi için, gereken malzemeleri saydıktan sonra, kullanım şekline geçelim.

GEREKLİ MALZEMELER 
-40 tane limon
-20 diş sarımsak
-10 adet yumurtanın kabuğu (Eğer kemik erimesi fazla ise, 15 adet yumurtanın kabuğunu kullanın)
-1-2 çorba kaşığı toz zencefil
-1 avuç kapari bitkisi (Her hangi bir kan hastalığınız var ise, kapari bitkisini kullanmayınız.)

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Limonların suyunu sıkıp, cam bir kavanoza koyun. İçine, dövülmüş sarımsakları ekleyin.Toz zencefili de ilave ettikten sonra, kapariyi ( Eğer kapariyi konserve olarak almışsanız, suda bekletip tuzundan arındırın) blendırdan çekerek ekleyin. Yumrta kabuklarını da blendırdan çekerek karışıma ilave edin. Hazırlamış olduğunuz karışımı 1 hafta buzdolabında beklettikten sonra, boza kıvamına gelen karışımı, her gün, kahvaltıdan sonra 1 fincan için.

İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi Tedavisi
İbrahim Saraçoğlu, kemik erimesi şikayeti olanlar için brokoli kürü uygulaması veya haftada enaz 3 kez brokoli tüketmesini öneriyor. Brokoli kalsiyum deposudur. Çok az suda 5 dakika haşlayıp suyunu da içmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Brokoli Kürü
Yaklaşık bir litre kadar kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoli atın. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika kadar haşlayın. Ilık hale geldikten sonra süzüp ayırın. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına içiniz. Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyiniz (su haricinde).

Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz. Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir.

Brokoli kürünün uygulanma süresi
Küre 7 gün devam ediniz. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmibir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç). Yani

7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür

Uygulama tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa on beş günlük brokoli kürü uygulamanız gerekir. Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

Brokoli nasıl seçilmelidir?
Brokoliyi satın alırken taze olmasına dikkat ediniz
Brokolinin renginin yeşil olması gerekir, sararmış olanları almayınız
Uzun müddet kullanacağınız için, 250 gramlık porsiyonlar halinde derin dondurucuda saklayınız. Hergün bir paket kullanınız.
Taze olarak satın aldıysanız, buzdolabınızın normal bölümünde 3 günden fazla bekletmeyin. En doğrusu yine porsiyonlar halinde derin dondurucuda koruma altına almaktır.

KEMİK ERİMESİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kemik erimesine iyi gelen besinler otlar ilaç sporlar yağlar gıdalar meyveler yumurta kabuğu kaplıcalar bitki çayları karşı bitkisel tedavi hangi doktor bakar karşı ne denir çare ilaç için iğne serum ilaç ne yapmak lazım doğal beslenme egzersiz ne yapmalıyız bitki nasıl olur durdurulur teşhis edilir ölçülür oluşur tedavi edilir anlaşılır geçer kemik erimesini ne önler durdurur önlemek için ne yemeliyiz önleyen gıdalar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kemik erimesine bitkisel çözüm, kemik erimesi bitkisel, kemik erimesine bitkisel tedavi, kemik erimesinde bitkisel tedavi, kemik erimesi için bitkisel ilaç, kemik erimesine kesin çözüm, kemik erimesi için bitkisel çözümler, kemik erimesi için bitkisel tedavi, kemik erimesi bitkisel tedavi, kemik erimesine bitkisel çözümler