Kenevir: Çiçekleri sarı renkte ve salkım halinde olan bir bitkidir. Hint Keneviri ya da Kendir Otu olarak da bilinen bu bitkiden uyuşturucu madde de elde edildiği için ekimi sınırlandırılmıştır.

Kenevirin Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Yatıştırıcı ve uyarıcıdır. Yapraklarının haşlaması lapa olarak romatizma ağrılarını hafifletir. Balgam söktürür. Mide ve bağırsak hastalıkları ile idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Prostat şikayetlerinde de faydalı olabilir.

Kenevir Nasıl Kullanılır: Kenevirden elde edilen Esrar, ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri ile kişide halüsinasyonlara ve ruh hastalıklarına neden olmasının yanı sıra beyinde de erken bunamaya neden olur.

Kenevir Nasıl Kullanılır: Tohumları ezildikten sonra sıcak sütte demlenip süzülerek ya da bal ile macun yapılarak kullanılabilir. Kenevirin lifleri iplik elde etmek için kullanılır. Ayrıca, kenevirde uyuşturucu hammaddesi ve kenevir yağı da vardır. Fazla kullanılmamalıdır.

Bu yazı kenevir nasıl yetiştirilir, kenevirin faydaları, kenevir bitkisi, kenevir tohumu faydaları, kenevirin zararları, kenevirin yararları, kenevirin diğer adı, kenevir yağının faydaları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kenevirin diğer adı, kenevir yagı, kendir tohumu faydaları, kendirin faydaları, kenevirin zararları, kenevir tohumu zararları, kenevir tohumunun zararları, kenevir tohumunun faydaları, kenevir yağının faydaları, hint keneviri yağı