Kıl Dönmesi için Bitkisel Tedavi

Sebebi farklı nedenlerle oluşsa da kıl dönmesi problemi yaşayan insanların hepsinin şikayet aynıdır. Doktora gidememek ve utandıkları için muayene olamamak. İşte bu aşamada karşımıza bitkisel tedavi yöntemleri ve formüller çıkıyor.

Şimdi sizlere kıl dönmesine iyi gelen doğal ve bitkisel tedavi yöntemlerini anlatmaya başlayalım.

Kıl Dönmesine Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kıl dönmesi sorunu yaşayanlar için soğan kürünü tavsiye etti.

Kıl dönmesi sorunları için 1 adet orta boy soğanı fırında veya tavada ısıtın. Vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa gelene kadar ısıtın. Soğanı kıl dönmesi olan bölgenize koyarak 20-25 dakika bekletin.

Bu uygulamayı 3-4 defa tekrar edin. Soğan kürünün ardından kıl dönmesi olan bölgeyi gül suyu ile silerek temizleyin.

Kıl Dönmesine Ne iyi Gelir? Kıl dönmesi için iyi gelen iki farklı bitkisel yöntemi anlatmak istiyorum şimdi.

Kıl Dönmesine Soğan Kürü: Bir tane kuru soğanı ortadan ikiye bölün ve yanmaz bir tavanın içerisinde ısıtın. Soğan vücudunuzun dayanabileceği sıcaklığa geldiğinde kıl dönmesi olan bölgeye iç kısmı deriye temas edecek şekilde yerleştirin.

Soğan kürü tedavisini haftada 3 defa uygulayabilirsiniz. Yalnız her uygulamanın ardından bölgeyi yıkamanıza gerek yok temizlik için sadece gül suyu kullanmanız yeterli olacaktır

Kıl Dönmesine Bamya Kürü: Bir avuç kadar kurutulmuş çiçek bamyayı yeterli su ile iyice haşlayın ve yumuşak kıvama geldiğinde suyun içerisinde süzüp ayrı bir tencerenin içerisine ilave edin. Suyu süzülmüş bamyanın içerisine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile birlikte bir kahve fincanı süt ilave edin ve tekrar pişirin.

Bamyalar yoğun bir kıvama gelince ocağın altını kapatın ve robottan geçirin. Macun kıvamına gelmiş karışımı ılık olacak şekilde kıl dönmesi sorunu yaşanan yere sürün ve bir bez ile bölgeyi kapatıp bekleyin.

KIL DÖNMESİ KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kıl dönmesine iyi gelen şeyler bitkiler ilaçlar kremler merhem yiyecekler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi evde kesin çare nasıl geçer ne iyi gelir giderilir önlenir tedavi edilir ne yapılır ne sürülür kullanılır kullananlar kıl dönmesi için krem merhem ilaç yöntemler uygulamalar ameliyatı sonrası tedavisi nasıl olur apsesi popoda koltuk altı nerede olur hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kıl döngüsü nasıl geçer, ahmet maranki kil dönmesi, kıl dönmesi bitkisel tedavi, kıl dönmesi bitkisel, ahmet maranki kıl dönmesi tedavisi, kıl dönmesi doğal tedavi, gebelikte kıl dönmesi, kıl dönmesi bitkisel tedavisi, kıl dönmesi için bitkisel tedavi, ahmet maranki kıl döngüsü

8 Comments on Kıl Dönmesi için Bitkisel Tedavi

  1. Ameliyat çözüm değil 2sefer ameliyat oldum aylarca yatakta yatım hayatım maf oldu okulda da 1yıl artıladım.1 hafta önce tekrarladığını gördüm,internete biraz araştırma yaptım ve uyguladım bugün baktım ki delik olan yer kapanmaya başlamiş inşallah komple kapanır.Size önerim ilk önce o bölgedeki kılları temizleyin hatta belinizde ve sırtınızda da varsa temizleyin,sonra 1000ml antibiyotik ilaç alın 12saate bir kullanın,sonra kurutulmuş ısırgan otunu lapa haline getirip gazlı bezle o bölgeye 15-20dk ulgulayın ondan sonra az masaj yaparak karamerhem sürün öyle brakıp ertesi gün o bölgeyi güzelce yıkayın iç çamaşırınızı giyerken bi silkeleyin bakın kıl falan var mı,gündüz öyle brakın hava alsın tabi apse ve kan gelmese eger öyle bi durum varsa yine karamerhem sürüp kapatın,sonra aynı uygulamayı tekrar yapın.Göreceksiniz 1hafta içinde yavaş yavaş o yara kapanacak.

  2. bn hamileym ve bnde şu an sanırım kıl dönmesi var hamileyken bi operasyon geçrmek istemyrm.szce bunu uygulasam geçicide olsa rahatlarmıyım?

    Cevap: rahatlarsınız

  3. kıl dönmesi konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. kıl dönmesi için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  4. Soğan Kürü uygulaması sadece mevcut bölgedeki iltihapı dışarı atmaya yarar. Fakat kıl dönmesi olan yerdeki hasarlı dokunun cerrahi müdahale ile çıkartılması şarttır. bu işlem sadece geçici çözümdür …

  5. alternatif tıp diye bir şey var.sonuçta kullanılan ilaçlarda bitkilerden oluşuyor (kimyasallar da var tabi) evet doktor kontrolü önemli ve öncelikli olan fakat tabiattan da faydalanmak mantıklı.

  6. kıl dönmesine tek çare ameliyattı böyle bitkisel yöntemler ve şifalı bitkiler ne işe yarar. sadece kıl dönmesi olmanızı engeller o kadar. ama mevcut kıl dönmesi için fayda etmez

  7. ne kadar öneri ve bitkisel kürkullanırsanız kullanın arkadaşlar kıl dönmesi için en önemli etken temizliktir. temiz tutarsanız kıllı bölgeleri kesinlikle kıl dönmesi olmazsınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.