Kıl Kurduna Bitkisel Çözüm

Kıl kurdu her ne kadar çocuklarda görülen ve şiddetli anüs kaşıntısı ile kendisini belli eden bir parazit ise de son zamanlarda yetişkinlerde de yaygın bir biçimde olduğu gözlemlenmektedir. Kıl kurdunu dökmek için bir takım ilaçlar eczanelerde satılmaktadır.

Ancak kıl kurdunun bitkisel yollarla dökülmesi de pekala mümkündür. Şimdi kıl kurduna bitkisel çözüm yolları nelerdir bir bakalım.

Kıl kurdu bulunan çocukların sabah uyandığında makatı sabunlu Su ile yıkanmalı. İç çamaşırları değiştirilmeli, yeni külot giydirilerek, kirliler Sıcak Suda yıkanıp, kaynatılarak kızgın ütü ile ütülenmelidir. Bir haftalık tedavi sırasında bu uygulama yeniden bulaşma riskini azaltacaktır.

Kıl kurdu için bitkisel tedavi
– Havuç,
– Soğan,
– Kuşkonmaz,
– Patlıcan unu,
– Sarmısak,
– Zeytinyağı,
– Sirke,
– Süt.

Hazırlanışı ve kullanım şekli
– Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince Günde iki sefer yıkanır.

– Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan Unu ilave edilerek merhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür.

– Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

– Rahatsızlık süresince makat, her Gün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır.

Bu yazı kıl kurduna kesin çözüm, kıl kurduna iyi gelen bitkiler bitki çayları, kıl kurduna ne iyi gelir bitkisel tedavi, kıl kurduna çözüm en etkili ilaç, kıl kurdu nasıl dökülür nasıl tedavi edilir nasıl düşer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kıl kurdu nasıl dökülür, kıl kurdu bitkisel tedavisi, bağırsak kurdu nasıl dökülür, kıl kurdu bitkisel tedavi, kıl kurdu kesin çözüm, kıl kurdu nasıl düşer, kıl kurdu nasıl düşürülür, kıl kurduna ne iyi gelir, kıl kurduna kesin çözüm, kıl kurdunun bitkisel tedavisi

6 Comments on Kıl Kurduna Bitkisel Çözüm

 1. Kesin Çözüm Eczanelerde Kontil Satılıyor Alıp Kullanın Yaşlı Genç Demeden Kesin çözüm 🙂

  Tekrarlamaması içinde Temizliginize Önem Verin …Ve Bilhassı Anneler Yemek Yaparken Felan İyice Yıkadınınzdan Emin Olun…Ayrıca Çiğ Şeyler yemekten kaçının…Tam Pişmiş Olmasına Dikkat Edin.

 2. Acaba bu tedavi çocuk olma durumlarını falan etkiler mi zararlı mı tedavi veya kıl kurdu rahimi etkiler mi

  Cevap: Kıl kurdunun rahim ile alakası yoktur etki etmez…

 3. Öldüm bittim çarsaf yorgan yıkamaktan 1 haftadir.Wc yi temizlrmekten ellerimi kapatamax hale geldim.Ellerim yarıldı yıkamaktan.5 nüfuslu bir aileyiz iki kez ilaç aldık simdi bir belirti kalmadı.Psikolojim çok bozuldu.Artık çarsaf yıkamasam olur mu doktor bey.

 4. Merhabalar alti aylik hamileyim. Ve kil kurdu sorunuyla karsilastim.Ne yapmam gerektigini bilmiyorum.yurtdisinda oldugum icin imkanlarim daha az ornegin ilac vermiyorlar. Yardimci olursaniz sevinirim. Tarifinizdeki patlican unu malesef burda yok. Kesin bir cozumu nasil saglayabilirim.
  Tesekkurler

 5. bende de kıl kurdu var ama çok nadir olduğundan umursamıyordum son 1 aydır vücudumda özellikle eklemden başlayan ve vücuda yayılan kaşıntı oluyor acaba kıl kurdu yapar mı napmam lazım

 6. bunun ileri safhası nasıl olur? nasıl engellerim?

  Cevap: ilerleyen safhaya geçmesi bazı mide hastalıklarına neden olabilir. ama ilaç tedavisi ile kolayca bu hastalıktan kurtulmak mümkün

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.