Kıl kurdu her ne kadar çocuklarda görülen ve şiddetli anüs kaşıntısı ile kendisini belli eden bir parazit ise de son zamanlarda yetişkinlerde de yaygın bir biçimde olduğu gözlemlenmektedir. Kıl kurdunu dökmek için bir takım ilaçlar eczanelerde satılmaktadır.

Ancak kıl kurdunun bitkisel yollarla dökülmesi de pekala mümkündür. Şimdi kıl kurduna bitkisel çözüm yolları nelerdir bir bakalım.

Kıl kurdu bulunan çocukların sabah uyandığında makatı sabunlu Su ile yıkanmalı. İç çamaşırları değiştirilmeli, yeni külot giydirilerek, kirliler Sıcak Suda yıkanıp, kaynatılarak kızgın ütü ile ütülenmelidir. Bir haftalık tedavi sırasında bu uygulama yeniden bulaşma riskini azaltacaktır.

Kıl Kurduna Bitkisel Çözüm
– Havuç,
– Soğan,
– Kuşkonmaz,
– Patlıcan unu,
– Sarmısak,
– Zeytinyağı,
– Sirke,
– Süt.

Hazırlanışı ve Kullanım Şekli
– Rendelenmiş havuç, dövülmüş soğanla birlikte suda kaynatılır. Süzülerek elde edilen sıvıya sirke ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışımla makat, rahatsızlık süresince Günde iki sefer yıkanır.

– Kuşkonmaz, zeytinyağı ile birlikte dövülerek ezilir. Elde edilen karışıma kurutulmuş patlıcan Unu ilave edilerek merhem kıvamına gelinceye kadar süt ile yoğrulur. Hazırlanan merhemden rahatsızlık süresince günaşırı makata sürülür.

– Sarımsaklar dövülüp ezildikten sonra süt ile pişirilir. Süzülerek elde edilen sıvıdan yemekten sonra ve yatmadan önce bir fincan ısıtılarak içilir.

– Rahatsızlık süresince makat, her gün üç saat ara ile sirkeli su ile yıkanarak lavman yapılır.

Kıl Kurduna iyi Gelen Yiyecekler: Kıl kurdunun doğal yollarla tedavisi için 3 farklı yiyecek müthiş etkilidir.

Sarımsak:Bu güçlü doğal gıda, kıl kurtlarından kurtulmak için mükemmel bir çözümdür. Toz haline getirilmiş form çalışmıyor, bu nedenle enfekte çocukların bu yiyecek çarelerinden yararlanacak şekilde çeşitli gıdalara sarımsak eklemeyi deneyin. Pürüzsüz olana kadar birkaç diş taze sarımsağı öğüterek ezin ve Vazelin ile karıştırın kaşıntıyı hafifletmek ve mevcut solucanları öldürmek için kalçalara ve sıkıntılı bölgeye uygulayın.

Soğan: Doğal olarak çalışan soğandaki kükürt, kıl kurtlarından vücudun kurtulmasına yardımcı olur. Orta boy bir soğanı dilimleyin ve gece boyunca su içinde bekletin. Daha sonra bağırsaktaki kıl kurtlarından kurtulmak için günde üç defa bu karşımı için.

Kabak Çekirdeği: Her sabah bir bardak suyla kabak çekirdeği yemek çok etkilidir. Aynı zamanda ezilerek su ile karıştırarak macun da yapabilirsiniz. Macunu kaynatmadan ısıtın. Isıtıldıktan sonra, soğuması ve fazla yağın alınması için bir kenara koyun. Her sabah bu macunundan bir çorba kaşığı alınması, kıl kurtlarının yol açtığı enfeksiyonu tedavi etmekte harikalar yaratacaktır.

KIL KURDU HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı kıl kurduna iyi gelen ilaçlar bitkiler şeyler besinler lavman hangi bölüm bakıyor ne iyi gelir kekik ne yapılır sirke iyi gelir mi sarımsak kabak çekirdeği neler iyi gelir ne yapılır ilaç kullanılır nasıl dökülür öldürülür kurtulunur tedavisi kıl kurdunu ne öldürür döken yiyecekler ne düşürür düşüren geçirmenin yolları hangi döker için fitil bitkisel ilaç kür andazol nasıl kullanılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kıl kurdu nasıl dökülür, kıl kurdu bitkisel tedavisi, bağırsak kurdu nasıl dökülür, kıl kurdu bitkisel tedavi, kıl kurdu kesin çözüm, kıl kurdu nasıl düşer, kıl kurdu nasıl düşürülür, kıl kurduna ne iyi gelir, kıl kurduna kesin çözüm, kıl kurdunun bitkisel tedavisi