İşte kilo aldıran ve aldırmayan içecekler.

Gazlı meyve suları: Meyve özlü gazlı meyve suları en başta kilo aldıran içeceklerden. Diyet olanları bile tercih edilmemeli.

Su: Gazlı içeceklerin yerine su için. Ana öğünlerden önce 2 bardak su içmek, daha az yemenizi sağlıyor.

Meyve suyu: Meyve suları da diyetinizi sabote edebilir. Uzmanlar yüzde 100 doğal meyve sularının tercih edilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Hem sağlıklı hem de gazlı içeceklerle kıyaslandığında daha az kilo aldırıyor. Yine de her zaman su tercih edilmeli.

Domates suyu: Domates suyu çok yardımcı. Bir bardak domates suyu 80 kaloriyken bir bardak portakal suyu 160 kalori.

Milkshake: Yoğurt, süt veya dondurmayla özleşmiş milkshake içmek istiyorsanız mutlaka evde kendiniz yapın. Böylece içeriğini denetleme şansına sahip olursunuz. Kilo almak istemiyorsanız diyet dondurma, yoğurt ve yağsız süt tercih edin.

Süt ve ayran: Yapılan son araştırmalar içeriğinde kalsiyum bulunan içeceklerin vücut için çok yararlı olduğunu ancak kilo vermek konusunda pek de yardımcı olmadığını ortaya koyuyor. Mutlaka yağsız olanları tercih edilmeli.

Kahve: Uzmanların her zaman önerdikleri içecek sütsüz şekersiz kahve. Kahve iyi bir antioksidan. Diyabet tip 2 hastalığına karşı iyi bir koruyucu. Aynı zamanda motivasyonun ve konsantrasyonun yüksek olmasında etkili. Günde 2-3 fincan içilebilir.

Kremalı aromalı kahve: Bir fincan aromalı veya kremalı kahve yaklaşık 570 kalori. Kahvenizi şekersiz sütsüz içemiyorsanız yağı azaltılmış süt ve tatlandırıcı tercih edin.

Yeşil çay: İki günde bir yeşil çay içmek kilo vermeyi kolaylaştırıyor.

Şarap: Şarap’da masum değil. İçmemek en iyisi.

Likör ve shot’lar: Kilo aldırdıkları kesin. Yine’de içmek istiyorsanız maden sodası ile karıştırarak için.

Light bira: Bira’da kalori yoğun içeceklerden. Light olanlarını tercih edin.

Bu yazı kilo aldırmayan içecekler, kilo aldırmayan içkiler, kilo aldıran içkiler, kilo aldıran içecekler hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kilo aldırmayan içkiler, kilo aldırmayan alkollü içecekler, kilo aldirmayan alkoller, kilo yapmayan alkollü içecekler, kilo aldırmayan içki, kilo yapmayan alkoller, en az kilo aldıran içki, kilo aldirmayan alkol, kilo yapmayan içkiler, kilo aldırmayan alkollü içkiler