Kilo Almanın Sebepleri

Dünya genelindeki bir araştırmada bir ailenin iki çocuğu varsa bunlardan birini sevgi bakımından aç bırakır. Bu sevgiden aç büyüyen çocukta yemek yiyerek kendini mutlu etmeye yöneltir. Bu tür vakaların yaşandığı ailelerdeki annelerin geçmişte ezildiği yada sosyal, ekonomik etkinliklerde zorluk çekmiş insanlar birey olduğu gözlenmiştir.

Bu tür çekirdek aileler sürekli yemek yiyerek kendini bu şekilde mutlu etmeye çalışmışlardır. Tabi çocukla ilgilenememlerin sonucu olarak sürekli yemek yedirerek çocuklarına sevgi aşıdıklarını zannetselerde bu sadece çocuklarının zararınadır.

Anne çocuğunun düzensiz beslenmesini sağlarsa bu şekilde çocuğun gelişimini, psikolojisini yerle bir etmektedir. Bu sebeble anne çocuğunun beslenmesi için bilinçli bir beslenme programı yaparak çocuğunun gelişimini en iyi şekilde sağlamalıdır. Anne aynı zamanda çocuğunun sosyal aktivitelerinide düzenlemelidir.

Çocuğuna futbol, basketbol, hentbol, voleybol gibi sporlar yaptırabilir.bu çocuğunun ileride uzun yaşamasına sebeb olacaktır. Çocuğuna aynı zamanda egzersizde yaptırmalıdır. Çocuğunuzu seviyorsanız bu yazdıklarımızı uygulamalısınız.

Bu yazı kilo almanın nedenleri, kilo almanın sebepleri, neden kilo alıyorum, neden kilo alırız konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kilo almanın sebepleri

1 Yorum var Kilo Almanın Sebepleri

  1. kilo almanın birçok nedeni olsada bence en önemli etken geç saatlerde yemek yenmesi ve uyku düzeninin bozuk olması. bu nedenlerden dolayı insanlar kilo alıyor

    Cevap:Bu saydıklarınızda birer neden tabiki ama genel olarak anlatılmak istenen konunun içerisinde ayrıntılı bir şekilde yazıor 🙂

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.