Koç burcu kadınları ve koç burcu erkekleri. Sahip olduğunuz burcun genel özelliklerini ve diğer önemli yanlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Mesela koç burcunun enleri, uğurlu sayısı veya gezegeni, ya da koç burcu erkeğinin ve kadınının iyi kötü yönleri ile yapısı. Kısacası koç burcunun tüm özelliklerini okuyacaksınız.

Tanımlayan söz: Kendimi arıyorum
Olumlu ve yapıcı kullanıldığında: Cesur ve girişimci, başkalarına heves veren, kolay anlayan, dürüst ve kararlı, inançlı

Kötü kullanıldığında ve abartıldığında: Kaba ve fanatik, egoist, başkalarının duygularına duyarsız, dikkatsiz, önyargılı
Yönetici gezegeni: Mars

Elementi: Ateş,
Niteliği: Öncü

Vücutta karşı geldiği bölge: Baş ve yüz kısmı
Rengi: Kırmızı, kızıla kaçan renkler

Metali: Demir
Taşı: Elmas

En uyumlu olduğu burçlar: Aslan ve Yay
En zorlandığı burçlar: Yengeç, Terazi ve Oğlak

Koç Burcunun İlişkileri: Koç’lar ilişkilerinde bağımsız hareket etmeye eğilimlidirler. Onları dizginlemek son derece zor olacaktır. ‘Ben de buradayım’ diyen bir tavırları vardır. Bu durum kimi zaman başkaları tarafından aşırı baskın olmak biçiminde değerlendirilebilir. Koç’lar dosdoğrudur; formalitelerden hoşlanmazlar. Sabırsız ve çocuksu yapılarıyla sınırları aşmak ister, kural tanımak istemezler.

Koç Burcunun Avantajları: Koç’la bir arada olmak cesaret ve dürüstlük ister. Bir Koç’ta bu enerjiyi güçlü biçimde hissedebilirsiniz. Koç size çok dolambaçlı ve gizli davranmayacak, kartlarını açık oynayacaktır. Yapmacıksız olması sayesinde güçlü dostlar olduğu kadar güçlü düşmanlar da edinebilir.

Koç Burcunun Zayıf Yönleri: Ancak Koç bencil eğilimler de sergileyecektir. Önce kendini düşünebilir ve sizin duygularınızı hemen algılamayabilir. Fark ettiğinde de iş işten geçmiş olabilir. Koç’un kolay öfkelenen ve yıkıcı olabilen tavırları olabilir. Kimi zaman aşırı bağımsız ve zor geçimlidir. Özellikle Koç kadınları bu yönleriyle ilişkilerde sorunlar yaşayabilirler. Tek başlarına kalmaya eğilimlidirler.

Çekici ve karşı cinsin dikkatini kazanan pek çok özelliğe sahiptir. Ancak çekiciliğine rağmen, bazı önceden kestirilemeyen problemler yüzünden ilişkilerinde sürtüşmeler ve engellerle karşılaşabilirler. Koç’ların güçlü enerjilerini kontrol altına alması ve bu arada partnerine karşı daha duyarlı bir tutum izlemesi son derece yararlı olacaktır. İlişkilerde baskın tutumları yüzünden size uyum gösterecek bir partneri bulmakta zorlanabilirler.

Koç erkeksi bir burçtur ve başkalarını izlemeyi değil, önde olmayı sever. İlişkilerinde de, ateş elementinden gelen motive edici, kontrol edici özelliklere sahiptir. İşbirliklerinde de kendinizi güçlü bir biçimde ortaya koymak isterler. Bu özellikle Koç kadınları için kimi zaman bir problem haline gelebilir. Zira bu burcun kadınları, erkeklerle ilişkilerinde daha rekabetçi ve kendi güçlerini sürekli onlarla ölçen bir tavır sergileme eğiliminde olabilirler.

Koç ilişkilerinde dosdoğrudur. Haritalarında Koç burcu güçlü olan kadınlar, kendi partnerlerini yenmek ve öne geçmeyi isterler ancak, başarılı olsalar bile bu durum sonunda problemler yaratabilir. Genel olarak bu başarı arzusunun arkasında kendine güvensizlik teması yatabilir.

Koçlar aşkta son derece oyuncu ve maceracıdırlar. Hevesli doğaları ve atılgan tavırlarıyla aceleci davranabilir ve düşünmeden ilk adımı atabilirler. Onlar için eylem düşünceden önce gelir. Bununla birlikte, haritalarında güçlü Koç burcu kişileri, özellikle Venüs de bu burçta ise, aşkı bir saman alevi tüketebilirler. Koç burcu insanlar deneyimcidirler ve aşkta fetheden bir yapıları vardır. Sınırları zorlayabilirler.

KOÇ BURCU HAKKINDA ASTROLOGLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı koç burcunun genel özellikleri yükseleni taşı gezegeni rengi uğurlu sayısı koç burcu kadınının koç burcu erkeğinin yapısı özelliği erkeği kadını bu hafta aşk erkeğinin gönlünü almak cinsel hayatı taşları en sevdiği renk olumsuz özellikleri en iyi anlaştığı anlaşamadığı burç kadınının çekiciliği yapabileceği meslekler diğer burçlarla uyumu en belirgin özellikleri ilgisini çekmek yükseleni nedir ne grubu nelerden hoşlanır nelerden hoşlanmaz neden sevilmez neyi sever aldatır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

koç burcu özellikleri, koç burcunun zaafları