Kolesterol İçin Bitkisel Tavsiyeler

Kolestrol insan vücudu için gerekli bir madde olsada, herşeyin fazlasının zarar olduğu gibi yüksek kolestrolde insan sağlığı için zararlıdır.

Soya,üzüm çekirdeği özü, greyfurt,enginar, ananas hapları, yeşil çay, zencefil, biberiye, kuşburnu, kekik, kırmızı pul biber, sivribiber bitkiler kolestrolün dengelenmesi için insan vücuduna faydalıyken; tereyağı, margarin, balıkyağı, kaz yağı, sığır yağı, koyun iç yağı, tavuk yağı ve hindi yağı, sakatat, yumurta sarısı, krema, hamur işi, şeker, fazla tuz, kestane, ve kuruyemişlerin fazlaca kullanılması kolestrol açısından vücudumuz için zararlıdır.

Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kolestrol dengemizin korunması açısından yararlı bitkilerle hazırladığı kolestrol için tavsiyelerini ve karışımlarını bizlerle paylaştı.

1- Ayrık kökü, ardıç tohumu, zeytin yaprağı, kekik, biberiye karıştırılıp çay gibi demlenerek içilirse kolesterolün düşmesine etki eder.

2- Biberiye ve zerdeçal baharatları toz haline getirilip yemeklere yarım çay kaşığı ilave edilebilir.

3- Aşırı derecede olmamak şartıyla yeşil çayın kolesterol düşürücü etkisi ispatlanmıştır.

4- 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı kadar toz zencefil atılarak 10 dakika demlenir. Hergün 3 bardak içilir.

5- 1 bardak suya 10 gram zerdeçal atılarak 10 dakika kaynatıldıktan sonra hergün 2-3 bardak içilebilir.

6- 1 bardak kaynar suyun içine 10 gram sarı kantaron atılarak 10 dakika demlenir ve hergün 2 bardak içilebilir.

Bu yazı bitkisel kolesterol tedavisi, kolesterol için şifalı bitkiler, kolesterole ne iyi gelir, kolesterol nasıl geçer, kolesterol için doğal bitkisel kür tarifi kesin çözüm, Ahmet Maranki kolesterolü önleme nasıl düşer bitki çayları yağlar yiyecekler besinler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşürülür, kolesterol nasıl düşürülür ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu kolesterol nasıl düşer, maranki kolesterol nasıl düşürülür, kolesterol nasıl düşürülür maranki, ahmet maranki kolesterol nasıl düşürülür, maranki kolesterol nasıl düşer, ahmet maranki kolesterol tedavisi

5 Comments on Kolesterol İçin Bitkisel Tavsiyeler

  1. kolesterolün nedenleri konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. kolesterol için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. kolesterol için iyi gelen şifalı bitkiler konusunda gerçekten ahmet maranki kesin çözüm sağlıyor

  3. kolesterol için verdiğiniz bitkisel tavsiyeleri yaklaşık 15 gündür uyguluyorum bugün kan vermeye gittim. gerçekten kolesterool değerlerimde düşme olmuş çok faydasını gördüm

  4. kolesterol nedir nasıl düşer nasıl azalır kolesterole ne iyi gelir kesin çözüm şifalı bitkiler ve bitkisel yöntemlerle kolesterol tedavisi

  5. kolesterol sorununu aşabilmek için yediğimiz besinlere dikkat etmek çok önemli özellikle kolesterol sorunu yaşayanlara bitkisel tavsiyelere uymasını istiyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.