Hergün bir avuç ceviz kolesterol düşürmeye yarar, karbonhidrat içerir, düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) içerir, salataya koyarak

yiyebilirsiniz.

Hergün bir kadeh kırmızı şarap için. Ldl seviyesini düşük tutar, Antioksidan içeriyor. Badem, fındık ve haşlanmış soya fasülyesi: Protein ve düşük yağ içerir. LDLyi düşük tutar. 5 dakika haşlayıp yiyebilirsiniz. Salatada sirke ve limon suyu.

Salatanıza yağ koymayın. Sos yerine sirke, limon karışımını kullanın. Hem lezzet katar hemde kolesterolünüzü dengede tutmaya yardımcı olur. Margarin ve tereyağını unutun. Zeytinyağı kullanın. Salatalarda ve yemeklerde zeytinyağı tüketin.

Beyaz şarap, zeytinyağı ve sirke en etkili gıdalardandır. Kırmızı et doymuş yağ içerir, kolesterolü artırır. Yağsız et tüketmeye bakın, mümkünse beyaz et tercih edin. Cips yerine patlamış mısırı tercih edin. Pirinç yerine kuskus ya da bulgur. Kolesterol düşürmek ve zayıflamak için ekşi yoğurt tüketin.

Bu yazı kolesterol nedir, kolesterol nasıl düşer, kolesterolü düşüren gıdalar, kolesterolü düşüren besinler, kolesterolü düşüren yiyecekler, kolesterolü düşüren bitkiler, kolesterolü düşüren sebzeler, kolesterolü düşüren şifalı bitkiler, kolesterolü düşüren bitkisel çaylar, kolesterolü düşüren meyveler hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kolesterol düşüren yiyecekler nelerdir, kolestrolü düşüren yiyecekler, kolesterolü düşüren yiyecekler, kolostrolu nasıl dengede tutarız, kolestorol düsüren yiyecekler, gebelikte salatalara sirke koymak zararlımı, kollestrolue düşüren yiyecekler, kolesterolü düşüren çaylar, kolesterol dusuren yiyecekler, gebelikte şekekerve kolestorol beslenmresi