Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

Koltuk altındaki kararmalar ve esmer lekeler özellikle yaz aylarında kısa kollu veya kolsuz giysiler giyen bayanları oldukça sıkıntıya düşüren bir durumdur.

Zaten esmer bir toplum olan halkımız, bir de koltuk altı gibi deri pigmentasyonunun daha fazla olduğu bölgelerdeki esmer cilt kararma olayları ve lekelerinden bir hayli sıkıntılı.

Neyse ki günümüzde kozmetik sanayi, koltuk altı

kararmalarına iyi gelen kremler, pudralar ve deodorant benzeri bakım ürünlerini çıkartıyorlar ve kadınların bu sorunlarına çözüm buluyorlar. Ancak diğer taraftan da dileyenler için bitkisel yöntemler ile koltuk altı kararmasına çözüm bulmak isteyen okurlarımız olacak. Bu nedenle doğal tedavi yöntemleri arayanlar için koltuk altı kararmaları nasıl gideriliyor bunu açıklayacağız.

Koltuk altı kararmalarını gideren doğal formülümüz ile koltuk altı rengini açma ve koltuk alti koyulugunu giderme yöntemi aslında bir hayli basittir. Ama öncelikle koltuk altı kararmaları nedenleri nelerdir kısaca açıklayalım:

Ağda epilasyon traş sonrası ter, sürtünme koltuk altında oluşan koltuk altı kararması çoğu bayanın en büyük şikayetlerinden birisidir. Aslında buna sebep olan da tüy alımı için kullandığımız bazı zararlı yöntemlerdir.

Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm: Koltuk altlarında meydana gelen bu kararma durumunu önlemek evde yapacağınız bir karışımla mümkün.

Malzemeler: 1 çay kaşığı vazelin, 1 çay kaşığı elma suyu, 1 çay kaşığı limon suyu.

Uygulama: Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltukaltına sürün ve kurumasını bekleyin.

Kuruduktan sonra sonra yıkayıp bebek pudrası sürün. Koltuk altındaki kararmalar zamanla geçecektir.

Koltuk Altı Kararmasına Ne iyi Gelir? Şimdi sizlere koltuk altı kararmasına ne iyi gelir ve koltuk altı kararması için iyi gelen bitkileri anlatmak istiyorum.

Sirke: Pirinç unu ve sirkeyi karıştırarak elde ettiğiniz macunu duştan sonra koltuk altına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu karışın sadece cilt rengini açmaz, aynı zamanda kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlar.

Portakal: Portakal kabuklarını  güneşte kuruttuktan sonra rendeleyin ve gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltuk altınıza uygulayın ve kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın. Ölü hücrelerin ölmesine ve cildin renginin açılmasına yardımcı olacaktır.

Limon: Limon, cilt kararmaları için akla ilk gelen çözümlerden biridir. Cildinizi temizler ve aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltuk altınıza sürüp durulayın. Limon cildi kurutacağı için bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici kullanın.

Karbonat: Mutfaktaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sık sık gözümüze çarpan karbonat cilt renginin açılmasına da yardımcı olur. Su ile karıştırıp elde edilen yoğun macunu düzenli olarak koltuk altına uygulayın ve durulayın.

KOLTUK ALTI KARARMASI HAKKINDA GÜZELLİK UZMANLARINA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

koltuk-alti-kararmasina-cozum

Bu yazı koltuk altı kararmasına iyi gelen kremler bitkiler ne iyi gelir doğal kesin bitkisel çözüm çare son ilaç lazer için kremler hangi doktora bölüme gidilir limon nasıl kapatılır geçer giderilir bebek pudrası bepanten ne kadar sürede geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

koltuk alti koyulugunu giderme yöntemi, koltuk altı kararması için çözüm, koltuk altı kararması nasıl geçer, koltuk altı kararmasına bitkisel çözüm, koltuk altı kararmasına çözüm, koltuk altı kararması için krem, koltuk altı kararması için doğal çözüm, koltuk alti morluklari

9 Comments on Koltuk Altı Kararmasına Bitkisel Çözüm

  1. Doktorum yazdı Dervita renk açıcı kremi eczane den de tavsiye ettiler.Kullananlar memnunmus.15 gündür kullanıyorum. Bende ki kararma ve lekeler yok oldu nerdeyse.Tavsiye ederim.

  2. Koltuk altımda ve bikini bölgemde koyu bir kahverengi leke vardı.Ne kullandımsa olmadı . Eczaneden en son bunu tavsiye ettiler kullananlar memnunmuş.15 gündür kullanıyorum o karartı kayboldu nerdeyse tavsiye ederim.

  3. Koltuk altım da ve bıyık bölgemde kararma vardı. Doktorum Dervita Renk Açıcı Krem i yazdı. Eczaneden aldım mucize gibi yıllardır gitmeyen o kahverengi leke ve koyu kararma yok oldu.Memnunum tavsiye ederim.

  4. ECzaneden tavsiye ile bana dervita renk açıcı krem verdiler.Kullananlar memnunmuş leke ve kararmalarda çok etkili dediler.Yüzümde ve genital bölgede kararma, kahverengi ton yok oldu pürüzsüz bir cilde sahip oldum.Tavsiye ederim

  5. eczaneden bu kararma sorunu için dervita krem önerdiler bir haftadır kullanıyorum memnunum cildim eski haline döndü tavsiye ederim

  6. koltuk altının kararması konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. koltuk altı kararması için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  7. koltuk altı bölgemde kararma demeyim ama değişik bi renk oldu. acaba sinir stres ile alakalı olabilirmi diye arastırdım bu konuyu ama tavsiyelerinize uyup bitkisel yöntemleri denemekten sanırım zarar gelmez

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.