Koltuk altı terlemesi her insanda meydana gelmektedir ancak bazılarımız “hiperhidroz” adı verilen aşırı koltuk altı terlemesi sorunu yaşamaktadır. Sizde bu yazı sayesinde koltuk altı terlemesi sorunundan kolayca kurtulacaksınız.

Aşırı koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm yöntemleri olarak ter önleyici özelliği bulunan domates suyunu, terlemeyi engelleyen adaçayını kullanabilirsiniz. Ancak terlemeyi tamamen engellemeniz diye bir şey söz konusu değil, zaten bu sağlıklı da değil. Terle birlikte vücut toksinleri atar. Terlemeye karşı alınması gereken önlem koltuk altlarını temiz tutmak ve iyi bir deodorant kullanarak ter kokusunu önlemektir.

Koltuk Altı Terlemesine Bitkisel Çözüm Reçeteleri
Bitkisel Yağlar: Koltuk altı terlemesini azaltmak için bitkisel yağları kullanabilirsiniz. 10 damla adaçayı yağını 15 damla lavanta yağı ile karıştırın ve bu karışıma yarım bardak içme suyu ekleyin. Karışımı sprey başlığı olan bir şişeye koyup deodorant gibi kullanabilirsiniz. Adaçayı etkili bir ter önleyici olup özellikle yaz aylarında sizi aşırı terlemeye karşı koruyacaktır.

Adaçayı: Her gün bir bardak adaçayı içmek normalden fazla terlemeyi engelleyecektir.

Domates Suyu: Küveti doldurarak bu suya 3 bardak domates suyu ekleyin. Suda 15-20 dakika bekledikten sonra durulanın. Domates suyu da güçlü bir ter önleyicidir.

Geven Çayı: Baklagillerden olan geven güçlü bir idrar sökücüdür ve vücutta biriken sıvının terleme dışında yollarla atılmasını sağlar. Günde bir bardak geven çayı içerek terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz. İhtiyacınıza göre günde 2 bardaktan fazla olmamak üzere geven çayı içebilirsiniz.

Sirke: Koltuk altlarınıza elma sirkesi sürerek 20 dakika bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

Limon: Gece yatmadan önce koltuk altlarınıza limon suyu sürerek terleme sonucu oluşan kötü kokuların ve gün içinde aşırı terlemenin önüne geçebilirsiniz.

Bu yazı koltuk altı terlemesi nasıl önlenir, koltuk altı terlemesi neden olur, koltuk altı terlemesine pratik çözüm, koltuk altı terlemesine karbonat, koltuk altı terlemesine bitkisel çözüm, koltuk altı terlemesine nasıl geçer iyi gelen şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

koltuk altı terlemesine pratik çözüm, koltuk altı terlemesine karbonat, kadın saç modelleri 2013, KOLTUK ALTI TERLEMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM, koltuk altı terlemesi nasıl önlenir, kol altı terlemesine karbonat, suna dumankaya agız kokusunu engelleyen bıtkıler, koltuk altı terlemesi nasıl önlenir suna dumankaya, yaygın vücut terlemesine bitkisel akupunktur çözüm 2013, hindistan cevizi yağının koltuk altı terlemesine etkisi