Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

Şifalı taşlarla tedavi denilince ilk akla gelen taş sizce nedir? Bana göre kristal kuvars taşıdır. İşte bunun için sıra kristal kuvars ve özelliklerinde.

Yapısal Özellikleri
Kristal Kuvars taşının asıl söyleniş biçimi kuvars kristali’dir. Fakat genelde kristal kuvars olarak söylendiğinden dolayı, farklı bir taş olarak algılanmaması için bizde bu şekilde kullandık.

Dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılmış, yer kabuğunun %10’dan fazlasını oluşturan sert ve katı bir mineral grubudur. Altıgen prizmalar şeklinde kristallerdir. Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve kırıldığında tekrar suya dönüşür.

Yüzyıllardır sihir ve tedavi alanlarında kullanılan kuvars kristali oksijen ve silikonun bileşenlerinden oluşur. Günümüzde de tedavi nitelikli taşların başında gelir. Kristal kuvars terimi, tek bir çeşit taşı değil çok geniş bir taş ailesini tanımlar. Bu ailenin üyelerinin bir kısmı kendi bağımsızlıklarını ilan ederek kendi isimleriyle anılır hale gelmiştir. Ametist, Sitrin, Kan Taşı, Krizopraz da bu aileden bazılarıdır.

Bildiğimiz şeffaf kuvarsa halk arasında kaya kristali denildiği gibi pembe kuvarsa da aşk taşı denir. Onu üzerinde taşıyanı öfkeden, suçluluktan, korku ve kıskançlıktan koruduğu ve kısırlığa karşıda yararlı olduğu kabul edilmiştir. Pembe kuvars genellikle Brezilya ve Madagaskar Cumhuriyetinde bulunmaktadır.

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Boğa, Yengeç, Kova ve Balık
Rengi : Renksiz, beyaz, pembe
Sembolü Olduğu Hususlar : Kainatın sonsuz gücü, Gizli güç

Kristal Kuvars Faydaları
Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi pozitif enerjiyi toplar, aktive eder ve biriktirir. Düşünce formlarını aktive öden bir özelliği de vardır. Kuvars kristalinin bilinen diğer faydaları;

– Duygusal dengeleyicidir. Beyin fonksiyonlarını uyarır.
– Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
– Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
– Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
– Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı taktirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
– Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
– Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir.
– Göz için sağlıklıdır. kartal görüşü ve gücü verir.

Bu yazı kristal kuvarsın faydaları, kristal kuvarsın özellikleri, kristal kuvarsın yararları yapısı, kristal kuvars nerede satılır nerede bulunur nedir ne işe yarar, kristal kuvars nasıl temizlenir kristal kuvars nasıl kullanılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kuvars nedir nerelerde kullanılır, vajinanin ozelligi, kristal kuvars ne işe yarar, kristal kuvars özellikleri, kristal kuvars zararları, kristal taşlar neye yarar, kristalin faydaları ve zararları, kristalin yararları ve zararları

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*