Kulak Çınlaması için Bitkisel Tedavi

Kulaklarımız çınladığı zaman hep birinin bizi andığını düşünürüz. Hatta sol kulak çınlaması biri bizim hakkımızda kötü konuşuyor anlamına gelirken, sağ kulağımızın çınlaması ise birinin bizim hakkımızda iyi konuştuğu anlamına gelir.

Tabi bunlar halk arasında inanılan düşünceler ya da doğru bilinen yanlışlar. Elbette kulak çınlamasının tıbbi sebepleri ve nedenleri vardır. Farklı bir yazımızda kulak çınlamasının nedenleri ve sebeplerini daha detaylı olarak size anlatacağım.

Kulak Çınlamasına Bitkisel Çözüm: Şimdi tıbbı bir kenara bırakarak bu konuda kulak çınlaması için bitkisel çözümleri ve alternatif tedavi yöntemlerini sizlere aktarmak istiyorum.

Size vereceğim doğal çözüm önerisi İbrahim Saraçoğlu hocamıza ait. Kulak çınlamasının bitkisel tedavisi için beyaz lahana kürü bakın nasıl kullanılıyor.

Hazırlanışı: Kaynamakta olan yarım litre sıcak suya 7 adet beyaz lahana yaprağı konulur. 10 dakika süreyle ağzı kapalı şekilde kısık ateşte lahanalar pişirilir. Hazırladığınız bu suyu her sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa olmak şartıyla aç veya tok karnına 1 er su bardağı içiniz.

Beyaz lahana kürüne 5 gün boyunca düzenli şekilde devam etmelisiniz. 5 günlük uygulamanın ardından bu küre 3 gün ara verin ve daha sonra 5 gün yeniden uygulayın. Sonra yeniden 3 gün ara verin ve tekrar 5 gün süreyle uygulayın. Bu şekilde kürü 15 gün kullanacaksınız. Verdiğiniz 3 günlük aralarla birlikte toplamda 21 günde kür tamamlanacak. Yani 5+3+5+3+5 gün şeklinde.

Bu kürü yıl içerisinde 3 defadan daha fazla uygulamayın. 21 günlük periyot sonunda kulak çınlamasının azaldığını hatta yok olduğunu göreceksiniz.

Kulak Çınlamasına Ne iyi Gelir? Kulak çınlamasından korunmak için şu konulara dikkat etmenizi ısrarla tavsiye ediyorum.

– Alkollü içeceklerden ve kahve gibi kafein içeren gıdalardan uzak durmak.
– Sigara içmemek (Bunun sebebi sigaranın içerdiği nikotin maddesinin iç kulaktaki yapılara kan akışını azaltmasıdır).
– Stresten ve aşırı yorgunluktan uzak durmak.

– Düzenli olarak kullanılan ilaçların kulak çınlamasına olumsuz etki edip etmediğini öğrenmek ve olumsuz bir etkisi varsa bu ilaçları azaltmak.
– Düzenli olarak egzersiz yapmak.
– Boynu gerilmiş durumda bırakan bisiklet ve at binme gibi sporlardan kaçınmak.

– Dikkati başka noktalara dağıtarak kulak çınlamasına çok fazla odaklanmamak.
– Yüksek miktarda sese maruz kalmamak, zorunlu olunan hallerde kulak tıkacı kullanmak.
– Maden suyu tüketmemek.

KULAK ÇINLAMASI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

kulak-cinlamasi-nasil-gecer

Bu yazı kulak çınlamasına iyi gelen dua müzikler bitki çaylar meyveler bitkisel ilaçlar isimleri kulak çınlaması nasıl geçer geçirilir tedavi edilir azalır olur son ne iyi gelir bitkisel çözüm ne zaman geçer neyin habercisi neye işaret nedenleri anlamı dini yorumu çaresi bitkisel tedavisi doğal kesin çözüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kulak ugultusuna bitkisel çözüm, kulak ugultusu bitkisel çözüm, kulak için bitkisel tedavi, kulak uğultusuna şifalı bitkiler, kulak uğultusu için şifalı bitkiler, kulak uğultusu bitkisel tedavisi, kulak uğultusuna iyi gelen bitkiler, kulak uğultusuna ne iyi gelir, cinnarizine nedir, kulak uğultusuna çare

5 Comments on Kulak Çınlaması için Bitkisel Tedavi

  1. Bu Kulak cinlamasi nasil bir hastalikki hic kimse kesin bir tedavi uygluyamiyor . caresini bulan Lutfen banada yazsin.

  2. Arkadaşlar hep kulağım uğultuyor çınlıyor lütfen Bi Çare bulun ne önerirsiniz.Aslına ben birşey Yaptım Soğanı rendeledim ve o suyunu sıktım kulağıma damlatım döktüm ağırıyı azalttı bunu deneyin……

  3. benimde 7 yıldır cınlıyor özel sigortam olduğu için 10-15 doktora gittim caresi yok hiç bir hap lahana kuru işe yaramadı alışman lazım muzik dinle falan tıp ne caresiz yazıklar olsun
    keşanlı iki genc kız sorunu cözmuş ulaşan olursa haber versin
    araştırdım arı vızıltısı 30 kişiyi iyleştirmiş
    tıp ne kadar caresiz diyorum ya iki liseli genc bulmuş bizim proflar 200 mio muayne parası al şekil yap caresi yok alış de hay allahım ya

  4. BENİMDE İLKTEN KULAK DUYMA AZLIĞI BAŞLADI DAHA SONRA ASKERE GİTTİM SANIRSAM KULLANDIĞIM SİLAHTAN DOLAYI OLSA GEREK DÜŞÜNÜYORUM G3, FAZLA ATIŞ YAPMADIM AMA KULAKLARIMDA CINLAMA VE UĞULTU OLDU OZAMANDAN BERİ HALADA DEVAM EDİYOR YAKLASİK 4 SENEDİR. ARAŞTIRMA HASTANESİNE ÖZEL HASTANEYE GİTTİM. DRLAR YA DEDİ GEÇER ÇINLAMA YADA DEVAM EDER YADA DEDİ DAHA COK OLUR. İŞİTME KAYBI İÇİNDE AYNI ŞEYİ SÖYLEDİLER 3 4 YERLERE GİTTİM HASTANEYE HEPSİ BUTUN DRLAR AYNI ŞEYİ SÖYLEDİLER İNAN UYKULARIM KAÇIYOR ARTIK SUAN BİLE AYNI UYUYAMADIM CANIM SIKILDI ARAŞTIRMA YAPAYIM DEDIM Bİ ÜMİTLE BELKİ ÇAĞRESİ VARDİR DİYE.. HALADA ÇINLIYOR.. RAHATSİZ EDİCİ Bİ ŞEKİLDE .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.