Halk arasında kurdeşen olarak bilinen, tıp dilinde ise ürtiker olarak adlandırılan deri hastalığı hakkında bitkisel tedavi ve çözüm yolları hakkında bilgiler vermek istiyorum bu yazımızda.

Dilerseniz ilk önce kurdeşenin ne demek olduğu hakkında bir giriş yapalım. Arkasından kurdeşene iyi gelen bitkiler ve besinler hakkında bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

Kurdeşen Nedir: Ciltte aniden başlayan bir alerjik reaksiyon sonucunda deri üzerinde kümeler halinde oluşan kabarıklıklar ve kızarıklıklar neticesinde şiddetli kaşıntıların meydana gelmesi olayına kurdeşen nedir. Bulaşıcı bir hastalık olmayan kurdeşenin bitkisel yollarla tedavisi mümkündür.

Kurdeşene Bitkisel Çözüm: Kurdeşen hastalı için ne iyi gelir, iyi gelen bitkiler nedir derseniz bu kısa notlar size faydalı olacağa benziyor.

Zencefil: 250 gram kadar zencefili büyük bir kap içerisinde 4 litre su ile karıştırın ve 4 dakika kadar dinlendirin. Elde edilen karışımı süngere dökülen papatya çayına batırarak kurdeşen olan bölgelerinize sürün.

Süpürge otu tohumu: 1 yemek kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice ezin ve günde 2 kez (sabah-akşam) aç karnına olacak şekilde su ile için. Bu karışım kurdeşene karşı %60-%70 oranında etki gösterir.

Eğrelti otu: Ezdiğiniz eğrelti otunu bir kova suyun içine ekleyin. Ayva ağacının dibinden bir avuç toprak alarak o suyun içine ilave edin. Bu su ile haftada 3 kere banyo yaparsanız kurdeşen yaralarına çözüm sağlayabilirsiniz.

Maydanoz: 1 tutam maydanozun suyunu sıkıp (meyve sıkma robotu kullanın), havuç veya domates gibi sebze sularıyla karıştırarak içerseniz kurdeşene faydalı olacaktır.

Domuz otu: Tohumlarından alınan domuz otu, kurdeşen yaralarını yakmak için kullanılır. Domuz otu çayı için, 700 gram kaynamış suya 2 çay kaşığı domuz otu tohumu atarak demleyin ve için.

Bu yazı kurdeşene ne iyi gelir evde tedavi iyi gelen kaplıcalar besinler bitkiler yiyecekler nelerdir kurdeşene çözüm çare neden olan zararlı gıdalar içecekler nedir kurdeşen neden çıkar nerelerde olur bulaşıcı mıdır kurdeşen nasıl geçer dökülür anlaşılır tedavi edilir iyileşir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kurdeşene ne iyi gelir, kurdeşen için dua, kurdeşen duası, kurdeşen için okunacak dua, kurdeşene iyi gelen bitkiler, kurdesene iyi gelen dua, kurdeşen nasıl geçer, kurdeşen hastalığı için okunacak dua, kurdeşene iyi gelen yiyecekler, kurdeşene iyi gelen gıdalar