Özellikle süs eşyası yapımında sıkça kullanılan ve gerçekten en sevimli taşlar arasında yer alan bir taş türüdür lal taşı.

Bu yazımızda lal taşının faydalarını ve özelliklerini anlatmaya çalışacağım. Lal taşının çok kullanılan ve önerilen bir taş olması sebebinden yazımızı biraz uzun tuttuk. Umarım sıkılmadan okursunuz.

Lal Taşının Özellikleri: Çeşitli renklerde ya da şeffaf ve yarı şeffaf olarak bulunur. Kırmızı renkli olanı Lal taşı olarak da bilinir. Lal taşı adı, eski kaynaklardan gelen bir isim olduğundan dolayı bazı kaynaklarda granat taşının lal taşı olduğu söylenir.

Dairesel veya oval biçimli bir taştır. Lalın erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızıdır. Hayal kuran ve Merhamet taşı olarak da bilinir. Bağımsız bir taş gurubudur. Soyundan geldiği bir mineral gurubu yoktur. Süs eşyası dışında, saat zımpara kağıdı ve bileyi taşı yapımında kullanılmaktadır. Granat gurubunda yer alan taşların kimyasal bileşimleri ve renkleri birbirlerinden farklıdır. Koyu kırmızıdan turuncuya ve bazen mora kadar renkleri değişebilir.

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, aslan, akrep, kova, oğlak
Rengi : Asıl olarak koyu kırmızı, morumsu eflatun

Sembolü Olduğu Hususlar : Sevgi, şefkat
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Brezilya, Kanada, Madagaskar, Avustralya, Hindistan, Alaska, Sri Lanka, Afrika, Çekya, Zaire.

Lal Taşının Faydaları
– Anlayış ve kurnazlık verir.
– Üzerinde taşıyan, bedensel zayıflığa ve acımasızlıklara karşı koruduğu bilinir.
– Cinsel enerjiyi ve duyarlılığı arttırır. Cinsel dengesizliğe karşı koruma sağladığı bilindiğinden bazı yerlerde tutkuların taşı olarak da adlandırılır.
– Bedeni kuvvetlendirir, temizler, canlandırır. Bilhassa kan damarları için çok yararlı bir taş olan lal, hayal gücünü harekete geçirir, sevgi ve şefkati temsil eder.

– Akciğer ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir.
– Bulaşıcı hastalıkları tedavi etmede yardımcıdır.
– Hormonsal dengeyi sağlar.
– Sosyal ilişki kurma yeteneğini ve toplum içinde popülariteyi arttırır.
– Rahmin üzerine koyularak, üreme gücünü arttırma amacıyla kullanılır. Ayrıca; adet sancıları, düzensiz kanamalar ve menopoz içinde faydalıdır.

– Erkeklerde lal taşını kasıklarının üzerine koyarak üreme güçlerini artırabilirler. Üremeyi arttırma amacıyla kullanımda bir-iki hafta boyunca günde en az on dakika süreyle bu uygulama tekrar edilir.
– Bel ağrılarını geçirmede etkilidir. Hassas kişilerin lal taşını bel altında kullanması daha doğrudur. Çünkü bu tür kişilerde sinirliliğe, baş ağrılarına ya da baş dönmesine sebep olabilir.
– Heyecan ve boşluk duygularına kapıldığınızda dengenizi korumanızda yardımcı olur. Dinginlik hissi verir. Böylece yapmanız gereken işlerin üzerine sırayla ve yavaşça gitmenizi sağlar ve kapasitenizin arttığını hissedersiniz.
– Yatak veya yastık altına koyulduğunda karabasanlardan korunmayı sağlar.

LAL TAŞI HAKKINDA UZMANLARDAN YARDIM ALMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMALISINIZ. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı lal taşının faydaları fiyatı özelliği temizliği rengi etkileri ingilizcesi gerçek olup olmadığını nasıl anlarız nerede bulunur nedir ne renktir nereden çıkarılır ne kadar nerede satılır alınır ne renk ne demektir nasıl oluşur temizlenir anlaşılır kullanılır nasıldır tesbih kolye yüzük fiyat nedir satın al nedir konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

LAL TAI, saglikvegebelik com, lal taşının özellikleri, lal taşı özellikleri, lal taşı nedir, Lal tasi, lal taşı ne işe yarar, lal taşı temizliği, lal taşının gerçek olup olmadığını nasıl anlarız, Taşların çeşitli renk veyapılarında0lmasının sebepleri nelerdır