Limon Suyunun Faydaları Nelere İyi Gelir

Limon suyu aynen meyvesi gibi oldukça şifalı ve faydalı bir meyve suyu olarak bilim adamları tarafından tavsiye ediliyor. Limon suyu ile limonata arasında burada fark olduğunu belirtmek istiyoruz.

Burada bahsedilen şey limonun meyvesinin sıkılması ile elde edilen meyve suyudur. Her neyse lafı daha fazla uzatmadan Limon suyunun yararları nelermiş ve limon suyu neye iyi geliyor öğrenelim.

1. Mide için iyidir. Sıcak su ile karıştırılmış limon sindirim sorunlarınız azaltmaya yardımcıdır. Mide bulantısı, mide ekşimesi ve parazitlere karşı iyi gelir. Hazımsızlık belirtilerini yok eder. Geğirmeyi sağlar ve şişkinliği engeller. Düzenli olarak içildiğinde bağırsakları verimli olarak çalıştırır. Kabızlığa ve safra üretimine iyi gelir. Balgam miktarını azaltır ve safra taşı erimesine yardımcı olur.

2. Cilt bakımına iyi gelir. Limon, doğal bir antiseptik ilaçtır, cilt sorunlarında tedavi edicidir. Cildi gençleştirir, yüze parlaklık verir, c vitamini içerir, anti-aging ilaçları etkisini verir. Siyah noktalara ve kırışıklıklara iyi gelir.

3. Diş bakımını yapar. Taze limon suyu dişlere uygulandığında diş ağrısını keser. Diş etlerine masaj yapıldığında diş eti kanamalarını durdurur. Ağız kokusunu önler.

4. Boğaz enfeksiyonlarını tedavi eder. Boğaz ağrısı, farenjit ve enfeksiyonlarla baş edebilen mükemmel bir meyvedir. Bademcik iltihabına iyi gelir. Gargara yapılabilir.

5. Kilo vermede etkilidir. Limon suyu içmek düzenli olarak yapıldığında kilo kaybına yardımcı olur. Yağ yakımını kolaylaştırır. Ilık suya bal ile katıldığında etkilidir. Vücudu forma sokar.

6. Yüksek kan basıncını kontrol eder. Yüksek tansiyonda limon suyunun faydalı olduğunu herkes bilir. Yüksek potasyum içerir, kalp sorunlarına iyi gelir, tansiyon düşürür.

7. Solunum hastalıklarına iyi gelir. Özellikle astım hastalarında nefes almayı kolaylaştırır.

8. Romatizma tedavisi için bire birdir. Diüretiktir ve romatizma tedavisinde kullanılır. Bakteri ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

9. Ateşi düşürür. Soğuk algınlığı ve gripte nane limon içilir. Ateşi düşürür, gribe iyi gelir.

10. Kanı temizler. Kolera ve sıtma gibi hastalıklarda tedavi edicidir. Kanı temizler ve arındırır.

Bu yazı limon suyunun faydaları, limon suyunun cilde zararları, limon suyunun zararları cilde faydası, limon suyunun faydaları nelerdir, limon suyu nasıl yapılır, limon suyu ne işe yarar zayıflatırmı, limon suyu neye iyi gelir, limon suyu nasıl saklanır  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

limonlu su ne işe yarar, limon suyu ne işe yarar, limon ne işe yarar, limonun cilde zararları, limon saca ne yapar, ılık limonlu şu ne ise yarar, gebelikte limon suyu, limon suyunun cilde faydaları

2 Comments on Limon Suyunun Faydaları Nelere İyi Gelir

  1. limon suyunun faydaları konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. limon suyunun yararları için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. limon suyunun saça cilde sağlığa beslenmeye faydaları çok fazla. özellikle cilt güzeliği için bende limon suyu kullanıyorum ama limon suyunun fazla kullanılması sağlık açısından sorunlar yaratabilir. ciltte hafif kızarıklıklar ve tahrişler meydana geliyor. limon suyunun faydaları nedir nelerdir boşverin bol bol kullanın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.