Limon ve Faydaları

Limon: C vitamini başta olmak üzere A ve B vitaminleri açısından zengin bir besindir.

Limonun Faydaları: Vücuda güç verir. İştah açıcıdır. Sindirimi kolaylaştırır ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. İdrar söktürücüdür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önler. Kanı temizler ve kan dolaşımını kolaylaştırır. Soğuk algınlığı, nezle, grip ve öksürük şikâyetlerini azaltır. Mikrop öldürücüdür.

Besin zehirlenmelerinde ve böcek ısırıklarında yararlıdır. Rahatlatıcı etkisi ile vücuttaki ağrıları hafifletir, ateşi ve tansiyonu düşürür. Mide bulantısını ve baş dönmesini giderir. Kansızlığa karşı etkilidir. Diş ve diş etlerini kuvvetlendirir ve dişleri beyazlatır. Sivilceleri ve nasırı azaltır.

Limon Nasıl Kullanılır: Daha çok Limonun suyu salata ve yemeklerde kullanılır. Ayrıca çiçeklerinden, kabuklarından ve yapraklarından da faydalanılır. Kabukları haşlanıp suyu içilirse vücudu kuvvetlendirir ve vücuttaki kurtları dökmeye yardımcı olur.

Limon suyu ile gargara yapılırsa ağız, boğaz ve bademcik iltihaplarına iyi gelir. Limon, kabuklarıyla birlikte banyo suyuna sıkılıp bu su ile banyo yapılırsa kan dolaşımını hızlandırır ve cildi canlandırır.

Bu yazı limonun faydaları, limonun zararları, limonun cilde faydaları, limonun yararları, limonun yüze faydaları, limonun saça faydaları nelerdir, limonun cilde faydası  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

limonun saça faydası, limonun saça faydaları, limonun yüze faydaları, limon saça faydası, gebelikte limonun faydaları, gebelikte limonun zararları, limon suyunun saca faydasi, limonun saça zararı, limonun saça zararları, limon saça zararlımı

3 Comments on Limon ve Faydaları

  1. limon bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. limonun faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

  2. acil yardım olarak tansiyonu düşürmede yardımcıdır

    Cevap: sitede tansiyon kelımesını ararsanız tansıyonu nasıl dusurecegınızı yazan konular mevcut 🙂

  3. limon özellikle kış aylarında mutlaka tüketilmeli ben her gün iki limonu ya suyunu yada posasını mutlaka yemeklerımde salatalarımda ve çaya karıştırarak kullanıyorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.