Lösemi Nedenleri ve Tedavisi

Lösemi hastalığı, halk arasında kan kanseri olarak da bilinir. Çocuklarda görülen kanser türlerinin 3’te 1’i Lösemi Kanseri’dir. Lösemi her yaşta görülebileceği gibi genellikle 2-5 yaş arasında görülür. 10 yaşın üzerinde görülen vakalarda tedaviden olumlu cevap alma şansı giderek azalır.

Löseminin Nedenleri: Kan kanserinin nedeni tam olarak bilinememektedir. Lösemi, vücudumuzun kan üretimini gerçekleştiren kemik iliğindeki ana hücrelerdeki değişim sonucu olgun olmayan kan hücrelerinde bir artış oluşması ve bu hücrelerin hızla yayılmasıdır.

Lösemi Belirtileri: Kan Kanseri Belirtileri olarak; iştahsızlık, kansızlık, zayıflama, kanama (cilt altında, burun ve diş etlerinde), bacaklarda kemik ağrıları, lenf düğümlerinde şişme vb. sayılabilir.

Hastaya yapılacak tetkiklerle kesin tanı konur.

Lösemi Tedavisi: Tedavide öncelikle genel durumun düzeltilmesine çalışılır. Hastaların ve hasta yakınlarının hastalık hakkında bilgilendirilmeleri önemlidir.

Lösemi umutsuz bir hastalık değildir. Son yıllarda uygulanan kemik iliği nakilleri başarılı sonuçlar vermekte ve iyi bir tedavi ve moral desteği ile hastalarda %85’e varan oranlarda iyileşmeler sağlanmaktadır.

Bu yazı lösemi nedir, lösemi hastalığı, lösemi tedavisi, lösemi belirtileri, lösemi nedenleri, lösemi sebepleri, lösemi nasıl bulaşır, lösemi nasıl geçer, lösemiye ne iyi gelir, lösemi tedavisi, bitkisel lösemi tedavisi, lösemi için şifalı bitkiler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

lösemi nasıl bulaşır, kan kanseri nasıl bulaşır, lösemı nasıl gecer, lösemi sebepleri, losemi nedenleri, lösemi hastalığı nasıl bulaşır, löseminin sebepleri, gizli lösemi, lösevin belirtileri, losemi hastaliğina hangi bölüm bakar

3 Comments on Lösemi Nedenleri ve Tedavisi

  1. lösemi hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde lösemi hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. lösemi ile savaşan çocuklara lütfen yardımı esirgemeyelim. onlar bizim çocuklarımız ve lösemi gerçekten tedavisi çok zor ve pahalı olan bir hastalık. lösemi hastalarına tam destek lütfen

  3. lösemi hastaları türkiyede bence çok iyi anlaşılıyor lösev gibi bir vakfın olmasından çok mutluyum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.