Meme Kanseri için Şifalı Bitkiler

meme-kanseri-nedir

Kadınların en çok korktuğu kanser türlerinin başında muhakkak meme ve diğer adıyla göğüs kanseri gelmektedir. Peki siz meme kanserine ne kadar hazırsınız? Göğüs kanserinden kurtulmak için bitkisel yöntemlerden haberdar mısınız?

Memelerimiz süt bezeleri tarafından üretilen sütü meme ucuna aktarmak ile yükümlü kanallardan meydana gelmiştir. Memelerde bulunan süt bezelerini ve süt kanallarını oluşturan hücrelerin kontrolden çıkarak aşırı derecede çoğalmaları ve bu hücrelerin vücudun farklı yerlerine yayılıp dağılmasına meme kanseri denir. Şimdi dilerseniz göğüs kanserine karşı doğal ve bitkisel çözümleri sıralayalım.

Meme Kanserine Bitkisel Çözüm: Meme kanseri ne kadar erken tespit edilirse tedavisi o derece kolay olur. Son zamanlarda meme kanseri için alternatif tedavi yöntemleri yaygınlaşmıştır. Ahmet Maranki meme kanseri için şu bitkisel destekleri sıraladı.

– 2 su bardağı kadar kaynar suyun içine 10 gram kadar civan perçemi bitkisi koyun. Kısık ateşte 5-6 dakika kadar demleyin.Hazırladığınız civanperçemi çayını sabahları ve akşamları aç karnına 1 su bardağı için.

– Öğlenleri tok karnınıza 1 su bardağı kadar sarı kantaron çayı için. Akşamları tok karnına 1 bardak biberiye ve mürver çiçeği çayı için. Geceleri yatmadan karabaş otu çayı ile şerbetçi otu çayı için. Bu şekilde 45 gün 3 çeşit çay içmeye devam edin.

– Soya fasulyesi ılık suyla ıslatın, 1 gece suyun içinde beklettikten sonra süzün. Daha sonra soya fasulyesi kavurarak tüketin.Bu sayede kanser riskini azaltırsınız.

Meme Kanserine Ne iyi Gelir? Meme kanseri ve göğüs kanseri için iyi gelen yiyecekleri, besinleri ve her türlü gıdayı şu şekilde sıralayabilirsiniz.

Lahanagiller: Brokoli, karnabahar, beyaz ve kara lahanalar bu aileye mensuptur. Bu çok besleyici sebzeler, kanser hücrelerinin büyümesini zorlaştıran özel bileşiklere sahiptirler. Bu sebzeleri çiğ tüketmek daha da faydalı olacaktır. Soslarla birlikte çiğ tüketebilirsiniz. 

Meyveler: Kanserle savaşan diğer besinlerde olduğu gibi birçok meyve de antioksidan deposudur. Canlı renkli meyveler; (çilek, portakal, kırmızı üzüm ve yaban mersini gibi) antioksidan maddeler açısından daha zengindir. Her gün farklı tarifler kullanarak bir miktar tüketin.

Balıklar: Somon gibi yağlı balıklar, meme kanserine karşı savaşacak iki ana besin maddesi barındırır. İlki bu balıklarda zengin olarak bulunan Omega-3 yağıdır. Bu yağ türü kanserli hücrelerin büyümesini engeller ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Yeşil Çay: İnanılmaz bir antioksidan olan yeşil çay, meme kanserine karşı mükemmel bir savaşçıdır. Eğer meme kanseri riskinizi düşürmek istiyorsanız kahvenizi yeşil çayla değiştirin.

Baklagiller: Baklagiller de meme kanserine yakalanma riskini azaltır. Baklagillerde bulunan birçok antioksidan ve lifler kanserle savaşır. Diyetinizden baklagilleri eksik etmeyin. Besleyici ve lezzetli olan bu yiyeceklerle çok güzel tarifler hazırlayabilirsiniz. 

GÖĞÜS VE MEME KANSERİ HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı meme kanserine göğüs kanserine ne iyi gelir iyi gelen yiyecekler bitkiler besinler ilaçlar kürler doğal kesin bitkisel çözüm çare hangi doktor bakar bölüme gidilir için ilaç bitki kürü bitki çayı yağlar nasıl geçer giderilir önlenir tedavi edilir korunma yolları tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

meme kanserine iyi gelen bitkiler, meme kanserine ne iyi gelir, meme kanserine iyi gelen yiyecekler, gogus kanserine ne iyi gelir, meme kanserine iyi gelen besinler, göğüs kanserine iyi gelen bitkiler, meme kanserine faydali bitkiler, göğüs kanserine iyi gelen yiyecekler, meme kanserine iyi gelen gıdalar, meme kanserine iyi gelen bitki

4 Comments on Meme Kanseri için Şifalı Bitkiler

  1. annem göğüs kanseri ve ilerlemiş sanırım umarım burdaki şifalı bitkiler iyi gelir tedavi aşamasına başlanacak biopsi ile parça alınıp lütfen dua edin düzelsin annem 🙁 kanser düzelecekse göğsünün alınması bile makul olur bence estetikle göğüs tekrardan olabiliyor ztn yeterki hastalık iyileşsin

  2. meme kanseri konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. meme kanseri için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. meme kanseri için doğal beslenme organik besinler sigaradan uzak durmak çok etkili. en önemlisi meme kanserini yenen bayanlardan tavsiyeler almak. ünlülerin yorumlarını okuyabilirsiniz bu konuda

  4. meme kanseri bir bayanın başına gelecek en zor hastalıklardan birisi. gecenlerde meme kanseri olan bir ablamı ziyaret ettim. göğüsü alınmıstı. o an cok korkmaya basladım meme kanserinden

Leave a Reply

Your email address will not be published.