Menisküs rahatsızlığı kendisini şiddetli eklem ve diz kapağı ağrıları ile karakterize eden bir eklem hastalığıdır. Aslında menisküsün nedenleri arasında en çok öne çıkan, diz kapağının kıkırdak sıvısının azalması neticesinde ortaya çıkan menisküs yırtığı ile karakterize deformasyon durumudur.

Menisküsün tedavisinde en yaygın bilinen yöntem hiç şüphesiz ameliyat yöntemidir. Ancak ameliyat olacak kadar ciddi durumda olmayan menisküs hastalarının bitkisel çözümler ve doğal tedavi yollarına başvurmalarında fayda vardır. İşte bu noktada ülkemizin ünlü fitoterapi uzmanlarından Sayın Opr.Dr. Feridun Kunak’ın tavsiyelerini kesinlikle dikkate almak gerekiyor.

Feridun Kunak tarafından geliştirilen ve bir çok hastasında başarılı bir biçimde kullanılan bitkisel lapa sayesinde çok sayıda hasta hem eklem ağrıları, romatizma hem de menisküs sancısı gibi şikayetlerden kurtuldular.

Feridun Kunak menisküs ve diz ağrıları için önermiş olduğu lapa tarifimiz aşağıda yer almakta. Çok şiddetli diz ağrısı çekenlerde bu lapanın çok faydalı olduğunu duydum. Umarım sizlerde, fayda görüsünüz. Feridun Kunakın lapa tarifini yayınlamadan önce, kullanılması gereken şifalı yağlardan bahsedelim.

DİZ AĞRILARI İÇİN ŞİFALI BİTKİSEL YAĞLAR: Peleseng yağı, Çörek otu yağı, Biberiye yağı, Susam yağı, Papatya yağı, Limon yağı. Bütün yağları eşit oranda karıştırıp, ağrıyan bölgeye, masaj yaparak iyice yedirin. Arkasından dizlerinizi çalıştırıcı egzersizleri yapın

AĞRILAR İÇİN BİTKİSEL LAPA :
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 su bardağı su,
* 1 fincan buğday kepeği,
* 1 fincan zeytinyağı,
* 1 çorba kaşığı kekik,
* 1 çorba kaşığı ince kıyılmış dereotu,
* 1 küçük siyah turp,
* lahana yaprakları,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Suyun içine, buğday kepeğini, zeytin yağını, kekiği, dere otunu ve turpları rendeleyip koyduktan sonra lapa kıvamına gelene kadar kaynatın. Hazırladığınız lapayı dayanılacak sıcaklıkta dizlerinize sürün ve haşlanmış büyük lahana yaprakları ile üstünü kapatın. Streç filmle sararak bekletin.

MENİSKÜS HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı menisküse iyi gelen kremler bitkiler hareketler şeyler sporlar bitkisel yağlar kaplıcalar yiyecekler şifalı bitkiler ne iyi gelir yürümek iyi gelir mi kim bakar fizik tedavi hangi doktor bakar bölüme gidilir doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi çare nasıl oluşur güçlendirilir belli olur geçer iyileşir tedavi edilir yazılır yırtılır için ilaç hareketler dizlik diz bandı hacamat glukozamin menisküsün yapısı tedavisi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

menisküs bitkisel tedavi, menisküs ağrısı nasıl geçer, menisküs ağrısına ne iyi gelir, menisküs tedavisi bitkisel, meniskus bitkisel tedavisi, menisküs için bitkisel tedavi, menisküse bitkisel çözüm, menisküs tedavisinde bitkisel çözüm, menisküse ne iyi gelir, menüsküsün bitkisel tedavisi