Mide Bulantısı için Şifalı Bitkiler

Mide bulantısı halk arasında çok sık görülen bir durumdur. Mide bulantısını geçirmek için farklı bitkisel tedavi yöntemleri uygulanır. Mide bulantısına çözümleri bu yazıda bulabiliceksiniz.

Halk arasında midesi bulanan kişiye su içirilmemesi gerektiği ile ilgili yanlış bir kanı vardır. Tam tersi midesi bulanan kişiye bol bol su içirilmelidir. Çünkü su midedeki asitleri etkisiz hale getirmeyi sağlayacaktır. Su içmenin sonucunda kusma gerçekleşebilir. Kusma insanı yıpratıcı ve kötü bir durum olsa da midenizde rahatlamayı sağlayacaktır.

Mide bulantısı için halk arasında en çok bilinen yöntem naneli limondur. Rahatlama da sağlamaktadır. Bunun için Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı adaçayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ince kıyılmış civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

Bu yazı mide bulantısı nasıl geçer, mide bulantısına ne iyi gelir, bitkisel mide bulantısı tedavisi, bitkisel çözüm doğal kesin çözüm mide bulantısını ne geçirir iyi gelen şifalı bitkiler konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

mide bulantısına ne iyi gelir, mide bulantısı için şifalı bitkiler, temre çeşitleri, adet dönemi mide bulantısına ne iyi gelir, çocuklarda mide bulantısına ne iyi gelir, temre tedavi eden bitkiler, mide bulantısı nasıl geçer doğal yöntemler, adetliyken mide bulantısına iyi, gebelikte bulantıya bitkisel çözüm, çocuklarda mide bulantısını nasıl geçirilir

1 Comment on Mide Bulantısı için Şifalı Bitkiler

  1. benimde sürekli olarak midem bulanıyor ama bir türlü çözüm bulamadım sanırım yediğim bir şey dokunuyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.