Mide bulantısı halk arasında çok sık görülen bir durumdur. Mide bulantısını geçirmek için farklı bitkisel tedavi yöntemleri uygulanır. Mide bulantısına çözümleri bu yazıda bulabiliceksiniz.

Halk arasında midesi bulanan kişiye su içirilmemesi gerektiği ile ilgili yanlış bir kanı vardır. Tam tersi midesi bulanan kişiye bol bol su içirilmelidir. Çünkü su midedeki asitleri etkisiz hale getirmeyi sağlayacaktır. Su içmenin sonucunda kusma gerçekleşebilir. Kusma insanı yıpratıcı ve kötü bir durum olsa da midenizde rahatlamayı sağlayacaktır.

Mide bulantısı için halk arasında en çok bilinen yöntem naneli limondur. Rahatlama da sağlamaktadır. Bunun için Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı nane ve bir küçük parça kabuğuyla birlikte limon katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ada çayı katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

– Bir çay fincanı kaynar suyun içine 1 çay kaşığı ince kıyılmış civanperçemi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzülüp günde 3 öğün birer çay fincanı içilir.

MİDE BULANTISI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı mide bulantısına iyi gelen yiyecekler çaylar ilaç şeyler bitkiler ilaçlar çorba hap yemek şurup kuru kahve soda hangi ayran iyi gelir mi nasıl geçer gider kesilir kusulur için ilaç hap ne yapmalı çay çorba serum zencefil dua iğne mide bulantısını ne alır ne geçirir geçirmek anında kesen en hızlı nasıl geçiririz konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

mide bulantısına ne iyi gelir, mide bulantısı için şifalı bitkiler, temre çeşitleri, adet dönemi mide bulantısına ne iyi gelir, çocuklarda mide bulantısına ne iyi gelir, temre tedavi eden bitkiler, mide bulantısı nasıl geçer doğal yöntemler, adetliyken mide bulantısına iyi, gebelikte bulantıya bitkisel çözüm, çocuklarda mide bulantısını nasıl geçirilir