Mide iltihabı vb mide sorunları hemen hemen aynı kaynaklı hastalıklardır ve tedavi süreçlerinde de hemen hemen aynı tarz ilaçlar ve bitkisel çözümler uygulanır.

Midenin sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanırsa mide iltihabına kesin çözüm sağlamış olursunuz. Size önereceğim bitkisel kür tariflerinden bir veya bir kaçını uygularsanız mide iltihabı başta olmak üzere bütün mide hastalıklarına bitkisel çözüm sağlayabilirsiniz.

Nane ve su: 1 çay bardağı kaynak suya, 1 kahve kaşığı kuru nane konur. 10 dakika bekletilip, süzülür. Yemeklerden sonra içilir.

Kekik ve su: Bir çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı kuru kekik konur. 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Yemeklerden önce içilir.

Damla sakızı, keten tohumu, su: 4 bardak suya, 1 çorba kaşığı keten tohumu 1 tatlı kaşığı dövülmüş damla sakızı konur. Kaynatılıp, süzülür. Yemeklerden sonra birer kahve fincanı içilir.

Bal, limonsuyu, su: 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı süzme bal ile 3 çorba kaşığı limon suyu konur. Karıştırılıp, aç karnına içilir.

Süt, karbonat, su: 1 çay bardağı suya, 1 kahve kaşığı karbonat konur. ıyice karıştırılarak eritilir. Sonra 1 su bardağı kaynamış sütle karıştırılıp, içilir.

Bu yazı mide iltihabına bitkisel çözüm, mide iltihabına ne iyi gelir iyi gelen şifalı bitkiler yemekler, mide iltihabına iyi gelen meyveler bitkiler bitki çayları nelerdir, nasıl geçer tedavisi nasıldır bitkisel doğal kesin çözüm konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

mide iltihabına ne iyi gelir, mide iltihabi nasil gecer, midedeki iltihap nasıl geçer, mide iltihabı bitkisel tedavi, mide iltihabı için şifalı bitkiler, mide iltihabı ne iyi gelir, mide iltihabına bitkisel çözüm, mide iltihabına iyi gelen bitkiler, mide iltihabına iyi gelen yiyecekler, midedeki iltihaba ne iyi gelir