Olur olmadık zamanlarda midemizden ses gelmesi toplum içerisinde hemen hemen hepimizin başına gelen bir olaydır. Kimi zaman gülüp geçtiğimiz, bazen ise yüzümüzü kızartacak kadar utandığımız karın gurlaması neden olur, sebepleri nelerdir öğrenmek ister misiniz?

1- Midede, asitli ortamlarda yaşayabilen canlıların çoğalması : Helikobakter Plori, Giardia, Öğlena

2- Belirli bir yemek düzeni varken, o saatlerde uzun süre aç kalmak.

3- Sık yemek yemek.

4- Kola, süt vb. gaz yapıcı besinleri çok tüketmek.

5- Midedeki gazı geğirme veya yelleme yoluyla uzun süre atamama …

6- Çok hızlı yemek yemek ve besinleri iyi çiğnememek.

7- Çabuk açlık hissi.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı karnımızdan gurultular ve sesler gelebilir. Eğer gürültü devamlı ve rahatsızlık veriyorsa önce bir doktora sormak gerekir. Çünkü asitli ortamlarda yaşayabilen bakterilerin sürekli çoğalması en büyük nedenlerden biridir. Bunun için kısa süreli ilaç kullanımı iyi bir çözüm yoludur.

Eğer tahlillerde bakterilere rastlanmamışsa, büyük ihtimalle çok hızlı yemek yememiz buna neden oluyor demektir. Midemizdeki gaz kitlesi eğer vücuttan atılamayıp midede hareket ediyorsa karnımız guruldar durur.

Bu yazı mide guruldaması nedir, mide gurultusu için ilaç, mide gurultusuna ne iyi gelir çözüm nedir, karın guruldamasının sebepleri, karın guruldaması nasıl olur, mideden sesler gelmesi, karından ses çıkması, karından ses gelmesinin nedeni konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

Mideden ses gelmesi, mide gurultusuna ne iyi gelir, karın gurultusunun nedenlerı, mideden neden ses gelir, mideden sürekli ses gelmesi, mideden gelen sesler nasıl geçer, karın gurultusuna ne iyi gelir, mideden gelen sesler, mideden ses çıkması, mideden sesler gelmesi