Migren Belirtileri ve Migren Tedavisi

Migren, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen, çoğunlukla ataklar halinde gelen, sık rastlanan bir baş ağrısıdır. Migren, kadınlarda daha sık görülür. Migren ağrısı kişinin normal yaşantısını engelleyecek seviyede olabilir.

Migren Belirtileri: Bazen kişi, Migrenin sebep olduğu ağrıların şiddetinden dolayı yalnızca karanlık bir yerde yatıp uyumak ister. Migren hastalarında baş ağrısına; bulantı, kusma, sese ve ışığa karşı hassasiyet de eşlik edebilir.

Migren Tedavisi: Tedavi, migren ağrısını azaltmaya yönelik ağrı kesici ilaçlar ve migren ataklarını önleyici ilaçlar ile yapılır ve migrenin tedavisi günümüzde oldukça kolaylaşmıştır. Migren ilaçları sürekli yanınızda taşımanız gereken ilaçlardır. Bu ilaçları migren atakları başlarken kullanmak gerekir. Her durumda verilen ilaçların belirtilen ölçülerde ve şekillerde kullanması önemlidir. Ayrıca, migren ilaçları ile birlikte etkileşime girebilecek diğer ilaçlar ve alkol kullanılmamalıdır.

İlaç tedavisinin dışında, gevşeme egzersizleri, spor, alkol ve sigaradan uzak durmak, yeterli ve kaliteli uyku ve düzenli bir yaşam da migren tedavisini destekleyici unsurlardır. Tedavi için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Akupunktur ve şifalı bitkiler de migren tedavisi için kullanılan yöntemlerdendir. Örneğin, solucan otu migren ataklarını önleyici özelliği ile migrenin bitkisel tedavisi için faydalıdır.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından migren nedir, migren tedavisi, migren ilaçları, migren nasıl geçer, migren neden olur, migren nasıl oluşur, migrene iyi gelen bitkiler, migrene kesin çözüm, bitkisel migren tedavisi, migrenin belirtileri, migrenin nedenleri, migrenin tedavisi, migrenin sebepleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gizli migren nedir, canan karatay gebelikte migren agrisi nasil gecer, canan karatay migren tedavisi, emzirme döneminde migrene ne iyi gelir, migren belirtileri, migren hastalığına hangi doktor bakar, canan karatay migren ağrıları, www migren ve sinüzit hangi poliklinik bakar, canli mikrenbelirtileri, giz migren varmıdır

4 Comments on Migren Belirtileri ve Migren Tedavisi

  1. migren hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde migren hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. migrenin bence en büyük nedeni sinir ve stres psikolojik olarak sorunu oolan insanların migren olma ihtimali daha yüksek bence

  3. migrenin tedavisi var sevinç hanım yazıyı okumadınız sanırım ben okudum migrenin nasıl geçeceğini belirtmişler

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.