Gündelik hayatta mürekkepli kalem kullanma tutkusunu yaşayanların arasında yer aldığımı söyleyebilirim. Gerçekten mürekkepli kalem kullanarak yazı yazmak ayrı bir zevk ama keşke bir de mürekkebin lekesi oraya buraya dökülüp başa bela olmasa.

Bu yazımızda sizlere mürekkep lekesi nasıl çıkarılır ve mürekkep lekeleri nasıl geçer bu konuda bilgi vermek istiyorum. Gerçekten temizlenme bakımından oldukça zor lekeler sınıfına girer mürekkep lekesi.

İlk önce şunu belirtelim mürekkebi döktüğünüz yere göre uygulayacağımız pratik yöntemler değişiklik göstermektedir. Lütfen her mürekkep lekesi için aynı yöntemi uygulamayın. Yoksa temizlemek bir yana lekeyi çok daha kötü halde bulaştırabilirsiniz.

Mürekkep Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar: Mısır nişastası ve süt kullanarak halılardaki mürekkep lekesini temizlemek çok basit. İlk önce nişasta ile sütü karıştırın ve ardından mürekkep dökülen halıya bol bol sürün. Kuruması için yeteri kadar bekledikten sonra elektrikli süpürge ile iyice çekin. Son olarak sabunlu su kullanarak lekeyi silin. İşte bu kadar basit.

Mürekkep Lekesi Elden Nasıl Çıkarılır: Eliniz mürekkepten dolayı leke mi oldu? Hiç dert etmeyin. Domates suyu kullanarak fırça yardımı ile elinizi fırçalayın. Son olarak sabunlu sudan yardım alabilirsiniz. Lekenin yok olduğunu göreceksiniz.

Parke ve Beton Zeminden Mürekkep Nasıl Silinir: Yerlere ve ıslak zeminlere mürekkep lekesi bulaşırsa sadece terebentin kullanarak lekeyi kolayca silebilirsiniz.

Beyaz Kumaştan Mürekkep Lekesini Silme: Bir parça pamuğu alkol ya da limonlu suya bastırın ve lekelenen bölgeyi bu pamukla silin. Eğer leke fazlaca ise iki madde ile de ayrı ayrı silme işlemi uygulayın.

Pamuk, Yünlü, Keten Kumaştan Mürekkep Nasıl Çıkar: Özel olarak işlenen bu kumaşlarda mürekkebin kurumasına izin vermeden soğuk su ile lekeyi azaltmaya çalışın. Daha sonra sabunlu ılık su ile silme işlemi uygulayın. Son olarak mürekkep dökülen bölgeyi süt ile yıkayın ve ardından limon tuzu kullanarak fırçalayın.

murekkep-lekeleri-nasil-cikar

Bu yazı mürekkep lekesi izi nasıl çıkar geçer silinir elden halıdan perdeden kot pantolondan gömlekten perdeden kazaktan etekten derinden koltuktan kanepeden mürekkep lekesini çıkarmanın püf noktaları testi ne çıkarır çıkartan deterjan nedir neyle çıkar ne geçirir mürekkebin lekesi nasıl yok edilir temizlenir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

kottan mürekkep lekesi nasıl çıkar, mürekkep lekesi nasıl çıkar pantolondan, mürekkep lekesi nasil geçer, kot pantolondan mürekkep lekesi nasıl çıkar, www saglikvegebelik com, kanepedeki mürekkep nasıl çıkar, ELDEN TONER NASIL ÇIKAR, beyaz kot pantolandan leke nasıl çıkar, yazı lekesi nasıl çıkar, anything