Nane Limonun Faydaları

Nane ve Limon sıcak su ile karıştırılarak içildiği takdirde mide bulantısı için de şifa niteliğinde bir bitkisel iksirdir.

Nane Limon Faydaları
Nane limon karışımı halk arasında oldukça yaygın olarak kullanılan karışımdır. Sindirim bozukluğu sorunlarına oldukça güzel etkileri bulunuyor. Özellikle antispazmodik etkisi vardır. Yani spazmın giderilmesine faydası bulunur.Sindirim bozukluğu kaynaklı mide ağrılarında midedeki spazmı çözücü ve bulantıyı önleyici özelliği bulunur.

Bununda en temel sebebi nane esansında bulunan mentolden dolayı olmaktadır. Mentolün ayrıca serinletici etkisi bulunmaktadır. Yalnız mentole karşı bazı çocuklarda yan etkileri bulunabilir. Bu yüzden bunu göze alarak kullanılmasında son derece fayda vardır.

Limon ortamı asitli hale getirerek taşıdığı faydalı minerallerden dolayı bir takım sindirime yardımcı olan emzimlerinden dolayı son derece yararıdır. Kısacası nane ve limon karışımı sindirim için faydası oldukça büyüktür. Antispazmodik etkisinden dolayı ortamı bakterilerinden arındırarak spazm sorunu çözerek insanın rahatlamasını sağlar.

Nane limon tarifi ve yapılışı
En az bir, en fazla iki tatlı kaşığı kurutulmuş ufalanmış nane bir bardak suya katılır. Bir bardak su ise bardakta değil cezvede olacak.
Sonra bir adet limon güzelce yıkanır. Yıkayıp temizlediğiniz limonun en fazla yarısı veya en az çeyreği dilim dilim kesilir, bu limon dilimleri de suya katılır. Cezve ocağa konur. Kaynamaya başlayınca bir veya iki dakika kadar kaynatılır. Sonra çay süzgeci ile bardağa veya büyük bir fincana doldurulur. Şeker veya tatlandırıcı karıştırılarak sıcak sıcak çay gibi içilir.

Bu yazı nane limon neye iyi gelir, nane limon ne işe yarar nasıl kullanılır, nane limon nasıl yapılır, nane limonun faydaları, nane limonun zararları yararları faydası konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

nane limon neye iyi gelir, nane limon ne işe yarar, nane limon nelere iyi gelir, nane limon neye yarar, nane limonun faydalari, nane limon kaynatmak neye iyi gelir, nane limon çayı neye iyi gelir, nane limon faydaları

2 Comments on Nane Limonun Faydaları

  1. nane limon konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. nane limonun faydaları için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. nane ve limon bitkisi zaten ayrı ayrı çok faydalı bitkiler hele ikisi yanyana gelip nane limon olunca ve bu güzel karışımı içmeye başladığımızda hem tadı hemde sağlık açısından faydaları gerçekten anlatılmaz. nane limon tüketmenin insan sağlığı açısından çok önemli bir yeri var seve seve içiyorum nane limonu

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.