Nar: Potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan nar, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır.

Narın Faydaları: Harareti keser. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Vücudu, kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirir. Çarpıntıyı giderir. Mide iltihabı ve ağız yarası için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olarak, başta cilt kanseri ve prostat kanseri olmak üzere, kansere karşı vücudu korur.

Kandaki kolesterol oranını ve tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önler ve damarları açar. Bu özellikleriyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kandaki şeker seviyesini de dengeleyerek şeker hastalarına iyi gelir. Cilt sağlığı için de faydalıdır. Nar suyu sesi açar.

Nar Nasıl Kullanılır: Narın meyvesi, meyve kabukları, nar ağacının kökleri ve dallar ile kök kabukları kullanılır. Nar tanelerini saran zar hazmı kolaylaştırır ve idrar söktürür. Narın kabuklarını çay yapıp içilirse ishali keser. 2-3 gün boyunca sabahları aç karına içilip öğleye kadar bir şey yenilmezse bağırsak kurtlarını döker.

Bu yazı narın faydaları, narın yararları, narın faydası, narın özellikleri, narın zararları, narın kalorisi, narın besin değeri, nar bitkisi, nar suyunun faydaları, nar suyunun zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

nar suyunun zararları, gebelikte narın faydaları, narin faydalari ve zararlari, narın kalorisi, nar suyunun faydaları zararları, narın zararları, narin özellikleri, gebelikte narın zararları, gebelikte nar, nar faydalari ve zararlari