Bu yazımızda nasır adı verilen rahatsızlığın ne olduğunu ve nasıra iyi gelen şeyler ile doğal tedavi ve bitkisel çözüm yollarını anlatmak istiyorum.

Nasır Nedir? Nasır derinin travmaya, basınca maruz kalması sonucu oluşan dermatolojik bir hastalıktır. Nasır, derinin kendisini koruma amacı ile kalınlaşması sonucu ortaya çıkar.

Nasıl Nasıl Oluşur? Nasır en çok basınca maruz kalan bölgeler olan ayaklar ve ellerde görülür. Bu bölgelerin dışında da nasır görülebilmektedir. Örneğin; keman çalan kişilerde kemanın sürekli boyuna dayalı olmasından dolayı boyun bölgesinde nasır görülebilir veya namaz kılan kişilerde sürekli oturmaya bağlı olarak diz bölgesinde görülebilir.

Nasır Tedavisi: Nasır tedavisi genel olarak özel ilaçlarla yapılmaktadır. Salisilik asit veya değişik asitler içeren flasterler (nasır bandı) ya da solüsyonlar kullanılır. Uzmanlar genelde ilaç tedavisini tavsiye etmektedir. Ancak nasırlı bölge çok ağrılı ise cerrahi tedavi yöntemi de uygulanmaktadır.

Nasır tedavisinde en önemli etken nasırın nedenini ortadan kaldırmaktır. Daha çok dar ayakkabı giyilmesi ile ayakkabının vurması sonucu, yüksek topuklu ayakkabı giyilmesi ile ayağın basınca maruz kalması sonucu ya da kemik yapısından kaynaklanan nedenlerden dolayı nasır oluşumu görülebilmektedir. Bunların dışında tarım ile uğraşanlarda el bölgesinde, çamaşır yıkama ya da sıkma işi yapanlarda yine el bölgesinde mesleki nedenlerle ortaya çıkabilmektedir.

Nasır için Bitkisel Çözüm: Daha ziyade el ve ayağın sürekli olarak sürtünmeye uğrayan noktalarında üst derinin kalınlaşması ve sertleşmesi ile meydana gelen ve basılınca ağrı veren sertleşmiş deri tabakasına nasır denir. Nedeni, nasırlaşan bölgeye yapılan basınç ve sürtme olarak bilinir. Ayakta görülen nasırlara çoğunlukla sıkı ayakkabılar neden olur. Nasırları sökmek maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.

Tedavi için gerekli malzeme : Limon veya kırmızı domates. Nasır ilacı elma sirkesi
Hazırlanışı : Nasırların üzerine bir dilim limon veya ortasından kesilmiş bir domates konur. Her gün tekrarlanır.

NASIR HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı nasıra iyi gelen krem yağlar şeyler doğal dua ilaç bitkisel çözüm bitkiler nasır için hangi doktora gidilmeli sirke ne yapmalı özel ayakkabı muz kabuğu sprey silikon yastık tabanlık farmasi nasıl geçer çıkar sökülür çekilir yakılır kesilir nasırı yakmak kesmek yok eden ilaç kanatmak ne yok eder jiletle kazımak hüsrev sefername konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

nasıra ne iyi gelir, nasır nasıl yok edilir, nasır nasıl yok olur, nasır tedavisi evde, evde nasır tedavisi, nasır ağrısı nasıl geçer, nasıra çözüm, nasır nasıl tedavi edilir evde, nasıra kesin çözüm, nasır nasıl geçer