Obezite Nedenleri ve Tedavisi

obezite-nedir

Obezite yani aşırı şişmanlık, alınan kalori miktarının yakılan kaloriden daha fazla olması sonucu ortaya çıkan bir metabolizma bozukluğudur.

Obezite Nedenleri: Obezite aşırı yemek ve yetersiz hareketten dolayı vücudun yap depolaması sonucu oluşabileceği gibi hormon bozukluğundan ve çeşitli ilaçların yan etkilerinden de kaynaklanabilmektedir.

İstatistiklere göre şişmanların daha çabuk yaşlandıkları, şeker hastalığı, damar sertliği, kalp hastalıkları, karaciğer ve safrakesesi hastalıkları, tansiyon yüksekliği, akciğer hastalıkları, romatizmal hastalıkların tehdidi altında bulundukları belirtilmektedir.

Obezite Tedavisi: Şişmanlıktan kurtulmak için yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstererek ihtiyaçtan fazlasını yememek ve beden hareketleri yaparak metabolizma hızını arttırmak gerekir. Obeziteden kurtulmak için diyet yaparken yetersiz beslenmeye neden olabilecek davranışlardan da kaçınmak gerekir. Hormon bozukluğundan ve çeşitli ilaçların yan etkilerinden kaynaklanan obezite hastalığı için ise doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Obezite konusunda sitemizde yazılan bilgileri yeterli bulmadıysanız, obezite hakkında siteye yüklenen videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazı obezite nedir, obezite sebepleri, obezite nedenleri, obezite neden olur, obezite tedavisi, obezitenin zararları, obeziteden nasıl korunur, obezite nedir, obezite testi konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

obezıte testı, obezite testi nasıl yapılır, obezıte tedavısı, obezlık testı, obezıte nedır, obezite testi yap, obezlik testi yap, obez testi nasıl yapılır, obez testi, obezlik testi nasıl yapılır

4 Comments on Obezite Nedenleri ve Tedavisi

  1. obezite hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde obezite hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

  2. obezite çağımızın hastalığı bence fast food türü şeylerin tüketimi ve beslenmenin bozulması özelliklede sebzelerin hayatımızdan çıkması obeziteyi tetikliyor

  3. obezite sorunu yaşayan bir oğlum var. ona sıtenıze yukledıgınız obezıte vıdeosunu ızlettım. oturduk baba ogul beraber okuduk yazıları. oglum sızın sayenızde obezıteye karsı biraz daha duyarlı. obezıteden kurtulmak ıcın her yolu denıyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published.