Obsidyen Taşının Özellikleri

Bu yazımıza kadar genelde ülkemizde çıkmayan taşlar hakkında bilgiler verdik. Şimdi ülkemizde de oldukça fazla şekilde çıkan obsidyen taşının faydalarını ve özelliklerini beraber görelim.

Obsidyen Taşının Yapısal Özellikleri
Volkanik yanardağlarda oluşmuş mineralli taşlardan biridir. Volkanik patlama sonucunda sıcak magma tabakasının yeryüzüne çıkarken katılaşması sonucu oluşmuştur. Rengi sebebi ile ona bazıları kara kadife diye isim takmıştırlar. Obsidyen taşının en çok tutlan cinsi taşın üzerinde beyaz lekeleri olan “kar taneli” isimli obsidyendir. Kar taneli aynı zamanda “saflık taşı” olarak da bilinmektedir.

Oldukça keskin, kolay ve de kırılgan bir yapıya sahiptir. Volkanik aktiviteleri yaşamış bölgelerde bulunmaktadır. Siyah rengi hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Orta çağlarda cilalanarak ayna olarak kullanılmaktaydı. Bu dönemde olağan üstü ruhsal güce sahip olduğu inanılırdı.

Siyah renkleri en çok Meksika’nın Apache Tears bölgesinde rastlanmaktadır ve çıkartılmaktadır bu yüzden “Apaçinin gözyaşları” vede “kara kadife” olarak isimlendirilmiştir. İlk çağlardan bu yana oldukça fazla bir kullanım alanına sahiptir.

Uyumlu Olduğu Burç : Kova, Yay, İkizler, Akrep, Başak, ve Oğlak
Rengi : Siyah, kahverengi, kırmızı, altın sarısı, gri, mavi vede yeşil www.saglikvegebelik.com
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Meksika, İskoçya, Amerika, İtalya, Yunanistan, Ermenistan, Türkiye (Hasan dağı, Nemrut Dağı, ikizdere, Sarıkamış, Iğdır, Ağrı Dağı, Pasinler)

Obsidyen Taşının Faydaları
Mücevher olarak kullanılabilen değerli taşlar arsında yer alması ile birlikte pek çok yararları bulunmaktadır;

– Sindirim sistemindeki hataları onarır ve düzenler bu yüzden bağırsak rahatsızlıklarını çözmektedir,
– Bize ayna vazifesi görerek kişinin kendisini iyi tanımasında yardımcı olur,
– Erkeklere erkeksi bir güç depolar ve kişinin neşesini arttırarak espri yeteneğini geliştirebilir,
– Zihinde bulunan bulanıklığı temizler ve düşünce gücünüzü arttırabilmektedir,
– Aşırı duyarlılığı emer heyecan duygusunu normal düzeylerde sabitler,
– Kişinin kararlılık duygusunu geliştirir,
– Diş etlerinde faydalı olabilmektedir.

Bu yazı obsidyen taşının özellikleri, obsidyen taşının kullanım alanları fiyatı, obsidyen taşı nedir nerelerde bulunur ne işe yarar, obsidyen taşı nasıl kullanılır oluşur işlenir temizlenir obsidyen taşı konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

obsidyen, obsidyen taşı, obsidyen taşı fiyatları, obsidyen taşının faydaları, obsidyen taşı özellikleri, değerli doğal taşlar, obsidyen taşının fiyatı, obsidyen taşının yarar ve zararları

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*